„Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” premiera książki Elisabeth Revol

Dziś premiera „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” – poruszającej opowieści Elisabeth Revol o dramacie na szczycie Naga Parbat, którym w styczniu 2018 roku żyły miliony ludzi na całym świecie. Himalaistka po raz pierwszy z takimi szczegółami publicznie konfrontuje się z traumą, którą przeżyła oraz szczegółowo relacjonuje zdarzenie, w którym zginął Tomasz Mackiewicz, a ona sama cudem uszła z życiem. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora.

Styczeń, rok 2018. Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobywają Nanga Parbat. W drodze powrotnej Mackiewicza dopadła choroba wysokościowa. Revol pomogła mu zejść do około 800 metrów poniżej szczytu, gdzie pozostał na zawsze. Ona ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej himalaistów spod K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubki i Piotra Tomali.

W „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” Revol po raz pierwszy szczegółowo i szczerze konfrontuje się z własną traumą, którą przeszła po tym jak zdobyła szczyt Nanga Parbat. Relacjonuje ciąg zdarzeń z wyprawy i poprzez pisanie stara się zrozumieć i zdystansować do tego, co przeżyła. Himalaistka opowiada również jak uniknęła amputacji odmrożonych rąk i stóp, a także o tym jak tragedia, która ją spotkała – śmierć Mackiewicza i otarcie się o własną – zmieniły jej podejście do wspinaczki.

Wspomnienia stopniowo ożywają, wypełniają się, zaczynam znajdować słowa dla moich uczuć. Zapisuję te stronice, jakbym szła w rozwiewającej się powoli mgle. Myślami wciąż jestem z Tomkiem, na Nandze, wciąż wracam do tego, co przeżyłam tam z nim – a potem już bez niego.
- fragment książki

Książka francuskiej himalaistki ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa Agora, dwa lata po tragicznych wydarzeniach na Nanga Parbat –  22 stycznia 2020 roku. Egzemplarze można będzie kupić w księgarniach, a także na kulturalnysklep.pl, oraz w formie e-booka na Publio.pl.

Z okazji premiery „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” Elisabeth Revol pojawi się w Polsce. Spotkanie odbędzie się 19 lutego o godzinie 19.00 w warszawskim kinie Luna. Wstęp na wydarzenie jest wolny, po uprzednim odbiorze wejściówek w kasie kina. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę oraz zdobyć autograf autorki.

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.01.20, autor: gaba)
Dział literatura
Tagi: „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” premiera książki Elisabeth Revol
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Obel Agnes
2
KARAŚ/ROGUCKI
3
Przybysz Paulina
4
O.S.T.R.
5
Tame Impala
6
Morrone Michele
7
Sepultura
8
Osbourne Ozzy
9
Metheny Pat
10
Królik Bartek
1
Donato Carrisi
2
Ladj Ly
3
Autumn de Wilde
4
Xavier Dolan
5
Guy Ritchie
6
Monia Chokri
7
Cathy Yan
8
Tom Waller
9
Justine Triet
10
Warwick Thornton
1
Martyna Majok
2
Ray Cooney
3
Reginald Rose
4
Aleksandra Wolf
5
Philip LaZebnik i Kingsley Day
6
Marius von Mayenburg
7
Moises Kaufman
8
Marcin Szczygielski
9
Siemion Złotnikow
10
Fiodor Dostojewski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia