Walentynki w kinie Kultura - Inauguracja cyklu KinoMuz

W kinie Kultura Walentynki trwają cały weekend!

W dniach 14.02-16.02 na naszych widzów czeka moc atrakcji - przedpremierowe seanse, a nawet koncert! Zapraszamy!

PROGRAM WALENTYNEK:

piątek 14.02

godz. 19.00 - przedpremierowy pokaz filmu "Pojedynek na głosy"

sobota 15.02

godz. 17.00 - przedpremierowy pokaz filmu "Pojedynek na głosy"

godz. 19.15 - koncert w kinie: Justyna Szafran w repertuarze Edith Piaf

niedziela 16.02

godz. 17:00 - pokaz filmu "Ella Fitzgerald: Just One of Those Things"


bilety: na seanse 19/16 zł, na koncert 40 zł.

Na seanse oraz koncert nie ma możliwości zarezerwowania miejsc.
Zapraszamy do kupowania biletów na naszej stronie www.kinokultura.pl oraz w kasach kina.


Opis wydarzeń:

JUSTYNA SZAFRAN W REPERTUARZE EDITH PIAF

koncert na  żywo

Edith Piaf  - legenda francuskiej piosenki. Niezwykła kobieta i niezwykły głos. Jej biografia i twórczość fascynują do dziś nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Urodzona i wychowana w rynsztoku dotarła na sam szczyt, a drobną posturą i silnym głosem urzekała wszystkich. Piaf przez całe swe burzliwe życie poszukiwała miłości, uznania i uczuciowej stabilizacji, a jednocześnie uprawiała  brutalną autodestrukcję, wymuszoną najpierw przez nędzne życie blisko „samego dna”, a potem przez napędzane traumą i kompleksami egzystencjalne nienasycenie.  Zmarła zbyt wcześnie, ale pozostawiła  po sobie wspaniałe piosenki  i wiarę, że wszystko jest możliwe.

Justyna Szafran kilkanaście lat temu w Teatrze im. W. Bogusławskiego  w Kaliszu  występowała w sztuce  Pam Gems "PIAF" w reżyserii Jana Szurmieja  wcielając się w rolę  Édith Piaf (premiera 8 kwietnia 2001 roku). Po tym spektaklu Aktorka została  okrzyknięta jedną z  najwybitniejszych  polskich interpretatorką piosenek tej francuskiej artystki, obok Agnieszki Matysiak i Anny Sroki-Hryń.
Podczas recitalu Justyna Szafran zaśpiewa największe przeboje gwiazdy francuskiej piosenki, wyczarowując cudowny klimat uliczek Montmartre`u. Publiczność zatopi się w atmosferze Paryża, o jakim śpiewała Piaf , tego spoza zasięgu wielkich świateł, Paryża wąskich uliczek, biedy i mrocznych zaułków.

Zespół:
Justyna Szafran - śpiew
Piotr Matuszczyk - piano,
Jarosław Buczkowski  - akordeon

Justyna Szafran
Aktorka i piosenkarka, absolwentka poznańskiego Studium Piosenkarskiego i wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Sztuk Wizualnych. Laureatka wszystkich nagród (I Nagrody, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1996 roku. Uznana za Indywidualność Rokuྜ w kategorii: piosenka aktorska. Uhonorowana Stypendium Artystycznym przyznanym przez władze miasta Poznania oraz Medalem Młodej Sztuki jako osobowość sceniczna. Na stałe związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie wystąpiła w takich spektaklach jak między innymi: „Mandarynki i Pomarańcze”, „Trzej Muszkieterowie”, „Liżę Twoje serce”, „Dzieje Grzechu”,  „Frankenstein”, „Mistrz i Małgorzata” , oraz w wielokrotnie nagradzanych monodramach „Rzecze Budda Chinaski” i „Plugawe Oko Poety”.  Ma na swoim koncie udział w wielu programach telewizyjnych a także występy na największych festiwalach w kraju i za granicą.

bilety: 15.02 https://bit.ly/2TLTrVm

POKAZ PRZEDPREMIEROWY: POJEDYNEK NA GŁOSY

komediodramat, reż. Peter Cattaneo

„Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.

Życie kobiet w bazie wojskowej do łatwych nie należy, szczególnie kiedy ich partnerzy wyjeżdżają na misję.  Żyją samotnie, w ciągłym niepokoju, czekając na powrót mężów i synów. Aby tchnąć w swoje życie nieco radości, kobiety organizują amatorski chór. Na jego czele stają dwie skrajne osobowości: zasadnicza  i  uzależniona od telezakupów Kate oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa.

Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię zespołu. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca. Nieoczekiwanie chór zostaje zaproszony na występ w Royal Albert Hall w Londynie. Tymczasem próby są wciąż chaotyczne. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, występ może być zagrożony.

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń  opowieść o niewiarygodnej przyjaźni i o tym, że piosenka jest dobra na wszystko…

bilety:
14.02 https://bit.ly/2tz1TN8
15.02 https://bit.ly/2TLTrVm

POKAZ FILMU "ELLA FITZGERALD: JUST ONE OF THOSE THINGS"

dokument, reż. Leslie Woodhead

Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of Those Things” to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.

W filmie wykorzystano niepublikowane wcześniej zdjęcia i nieznane wywiady, aby w pełni opowiedzieć historię jej muzyki i ożywić Ellę - czarną kobietę, która robi karierę w obliczu wszechobecnego i przerażającego rasizmu.

Oto Ella, której świat nigdy nie znał - niezłomna, zamyślona, zabawna i olśniewająca muzyczna innowatorka. Film pokazuje także zaangażowanie Elli w wojnę o prawa obywatelskie. Bada też wewnętrzne konflikty, które zawsze prześladowały tę wyjątkowo zamkniętą w sobie kobietę: walkę o pogodzenie pragnienia adoracji z tęsknotą za domem, za mężem i synem. W czasach, gdy była największą gwiazdą na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella jest „najbardziej samotną kobietą na świecie”. Ale jak mówi Jamie Cullum : „jej muzyka jest jednym z powodów, dla których warto być na tej planecie”.

Film zawiera wywiady z : Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald i wyjątkowy wywiad z synem Elli, Rayem Brownem Jr .

bilety: https://bit.ly/2TQ3FUG

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.01.20, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Walentynki. kino Kultura, inauguracja cyklu KinoMuz, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia