Alicia Keys wystąpi w Krakowie!

Alicia Keys - światowa ikona muzyki powraca z nową płytą i promującą wydawnictwo trasą koncertową ALICIA – THE WORLD TOUR. Z tej okazji artystka wystąpi 20 lipca w TAURON Arenie Kraków, zaś dziś możecie zapoznać się z anjnowszym utworem, zatytułowanym "Underdog".

Podczas koncertu Alicii Keys w Krakowie, w starannie przygotowanym, multimedialnym artystycznym widowisku ALICIA – THE WORLD TOUR, oprócz najnowszych hitów, Alicia zaprezentuje na żywo klasyki - od “No One” poprzez “If I Ain’t Got You” oraz “Girl on Fire”. Koncert będzie celebracją miłości i życia, wypełnionym magnetyczną energią, którą wyzwolić może tylko muzyka na żywo.

Światowa premiera siódmej płyty artystki, zatytułowanej po prostu Alicia, odbędzie się 20 marca. Na początku stycznia Alicia zaprezentowała swój nowy utwór „Underdog”, który zyskał uznanie krytyków. Piosenka od czasu publikacji znalazła się w 40-stu najczęściej odtwarzanych utworach w radiostacjach na terenie USA. Poprzednie single Keys „Time Machine” i “Show Me Love” rekordowo, aż 11 razy zajęły pierwsze miejsce na liście Billboard Adult R&B Songs.

Alicia Keys to pseudonim artystyczny Alicii Augello Cook, córki Terii Augello, pochodzącej z włosko-irlandzkiej rodziny i Craig'a Cook'a - afroamerykańskiego stewarda. Urodzona w Nowym Jorku w 1981 roku dziewczynka od najmłodszych lat przejawiała talent do muzyki - śpiewać zaczęła niedługo po tym jak nauczyła się mówić. W wieku 9 lat mała Alicia potrafiła już zagrać na fortepianie sonaty Chopina.

Pięć lat później rozpoczęła naukę w New York's Professional Performing Arts School w klasach śpiewu, tańca i pianina jazzowego. Pomimo swojego młodego wieku, mając 16 lat otrzymała stypendium na Uniwersytecie w Columbii z którego zrezygnowała na rzecz szykującego się kontraktu płytowego z Columbia Records. Od tej wytwórni odcięła się prędko, gdy okazało się, że producenci zbyt silnie próbowali ingerować w muzykę artystki. Podążyła za przechodzącym na emeryturę założycielem Columbii do jego nowego labelu - J Records i tam wydała swoją pierwsza płytę. Zanim do tego doszło, pojawiła się na ścieżkach dźwiękowych do filmów "Faceci w czerni", "Shaft" i "Dr Dollittle 2".

W 2001 jej debiutancka płyta Songs In A Minor promowana przez singiel Fallin' w błyskawicznym tempie trafiła na szczyty list przebojów. Krążek ten pokazał światu głos, ogromny talent i serce artystki do muzyki. Lekka, szczera, soulowa płyta była strzałem w dziesiątkę i dzięki niej Alicia zdystansowała wiele innych gwiazdeczek próbujących zrobić karierę w przemyśle R'n'B.

Drugi album wydany w 2003 Diary of Alicia Keys ugruntował jej pozycję na rynku jako jednej z współczesnych diw soul'u.

2004 rok przyniósł wydanie tomiku jej poezji, w kolejnym roku wydała CD/DVD - Unplugged. Wydawnictwo osiągnęło komercyjny sukces, podobnie jak wcześniejsze płyty Keys, mimo iż nie zdobyło żadnej z czterech nagród Grammy, do których było nominowane.

Alicia postanowiła zagrać w filmach - niedawno mogliśmy oglądać ją w "Asie w rękawie" i "Niani w Nowym Jorku" a także "Sekretnym życiu pszczół".

W 2007 roku została wydana kolejna płyta wokalistki, pozostająca pod wyraźnym wpływem popu i zatytułowana As I Am. Alicia została także wybrana (jej konkurentkami były tutaj Amy Winehouse i Leona Lewis) do zaśpiewania wraz z wokalistą White Stripes, Jackiem White'm tematu z najnowszego filmu o Bondzie, który na ekranach amerykańskich kin pojawił się 7 listopada 2008 roku..

Kolejna płyta, The Element of Freedom, została wydana 15 grudnia 2009 roku. Promują ją single "Doesn't Mean Anything" (najwyższe miejsce na liście Hot 100 Bilboardu - 60.) oraz "Try Sleeping with a Broken Heart". Na płycie pojawiła się także Beyoncé w piosence Put It in a Love Song. Do tegoż kawałka właśnie powstał teledysk.

Keys została uznana przez Billboard za "najlepszego nagrywającego artystę R&B" dekady 2000-2009, zaś w ogólnomuzycznym zestawieniu najlepszych artystów tych lat uplasowała się na miejscu 5. Jej singiel "No One" znalazł się na 6. miejscu w rankingu najlepszych piosenek dekady.

26 stycznia Alicia Keys po raz drugi z rzędu poprowadziła galę rozdania nagród Grammy Award. 31 marca pojawi się także książka wokalistki o nazwie „More Myself: A Journey”.

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.01.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Alicia Keys, Kraków, koncert 2020, książka, More Myself: A Journey
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia