"Krzyk do nieba": Dwunasta powieść o komisarz Malin Fors

11 lutego trafi na ksiegarniane półki "Krzyk do nieba" - soczysty kryminał, który usatysfakcjonuje najbardziej wymagajacych czytelników.

W skwarny sierpniowy dzień mały chłopiec zostaje znaleziony martwy w samochodzie. Kiedy na miejsce dociera komisarz Malin Fors, jego matka siedzi pod drzewem, trzymając synka w objęciach. Wszystko wskazuje na to, że zapomniała o chłopcu śpiącym w samochodzie. Kobieta przeszła niedawno załamanie nerwowe i nie może polegać na swoich zmysłach ani pamięci.

Śledztwo szybko zostaje zamknięte. Wkrótce w Linköpingu dochodzi do kolejnego morderstwa i Malin wraz kolegami musi wrócić do tej sprawy, która, jak się okazuje, jest jedną wielką grą pozorów… Malin głęboko przeżywa to śledztwo. Wie, że granica między dobrem a złem bywa niezwykle cienka i że każdy człowiek ma swoją mroczną stronę...

"Krzyk do nieba" to dwunasta powieść o komisarz Malin Fors i trzecia z cyklu poświęconego zmysłom. Pierwsza i druga część ("Zapach diabła", REBIS 2017; "Pocałunek kata", REBIS 2018) zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez krytyków, jak i przez czytelników.

Mons Kallentoft urodził się 15 kwietnia 1968 roku we Vreta klosters w Östergötland w Szwecji. Jest pisarzem i dziennikarzem, cenionym przede wszystkim jako twórca powieści kryminalnych. Swoją karierę rozpoczynał jako dziennikarz. Pracował również w branży reklamy. Pierwszą powieść pod tytułem Pesetas (Dreszczowiec) wydał w 2000 roku, otrzymując przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich nagrodę Katapultpriset. Dobrze przyjęte zostały również napisane przez niego później powieści obyczajowe - m.in. pod tytułem Food Noir. Najlepiej znany jednak czytelnikom na całym świecie jako twórca klimatycznych kryminałów, których główną bohaterką jest detektyw Malin Fors.

Do tej pory ukazało się dziewięć książek z tego cyklu, a prawa wydawnicze zostały sprzedane do wielu krajów świata. Książki ukazały się do tej pory w aż 28 językach świata - opublikowano je m.in. w UK, Kanadzie, USA, a także w Polsce. Trafiły one na prestiżowe listy bestsellerów. Wielokrotnie nagradzany - w 2008 roku otrzymał wyróżnienie Hagdahlspriset, a 2009 roku wyróżniono go nagrodą Premio Espana.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.01.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Krzyk do nieba, Mons Kallentoft, kryminał, premiera luty 2020
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia