IX Festiwal Uwolnić Muzykę

Zapraszamy na IX Festiwal Uwolnić Muzykę, który odbędzie się w dniach 17-19 lipca w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Środzie Śląskiej. 

Na scenie wystąpią:

Affected, Ironbound, Hellvoid, Aether, Doomster Raich, Purnama, Gentuza, Koios, Stillborn, Azels Mountain, Symbolical, Devilish Impressions, Moribund Oblivion, Diabolical, Krusher, AS Night Falls, Warbell, Mary & The Highwalkers, Asagraum

Historia Festiwalu „Uwolnić Muzykę” zaczęła się w 2012 roku. W tym czasie powstała idea organizacji imprezy promującej grupy, których nigdy nie usłyszymy w mainstreamowych rozgłośniach. Można do nich trafić, tylko przekopując się przez odmęty Internetu. Organizatorzy festiwalu postawili na mocne rockowo - metalowe brzmienia, zapraszając znane zespoły, oraz dając szansę do zaprezentowania się młodym mniej znanym kapelom. Już na samym początku organizatorzy postanowili stworzyć kameralny, ale klimatyczny festiwal, gdzie najważniejsza jest interakcja muzyki i publiczności.

Atmosfera swobody, bezpośredni kontakt publiczności z artystami wyróżnia Festiwal Uwolnić Muzykę od pozostałych festiwali. Celem było zrezygnowanie i stworzenia ogólnodostępnego miejsca dla wykonawców i publiczności. Drugim elementem jest prawie niewidoczna praca służb ochrony co daje wyjątkową swobodną atmosferę podczas koncertów. Bezpłatne pole namiotowe dopełnia uczucie wolności. Wyjątkowa oprawa graficzna jest samodzielnym artystycznym wydarzeniem. Plakaty, bilety, identyfikatory wznoszą się na najwyższy poziom sztuki graficznej. Przez te osiem lat FUM nabrał charakteru tak pod względem artystycznym jak również organizacyjnym, skupił wokół wydarzenia stałą grupę publiczności nastawioną na poszukiwanie nowych kierunków w muzyce metalowej. Wydawana jest też festiwalowa płyta, która dostępna jest od pierwszej minuty wydarzenia , stając się po festiwalu elementem przywołującym wspomnienia. Co roku przygotowana jest oryginalna i niepowtarzalna festiwalowa koszulka, oraz gadżety związane z festiwalem (kubki, breloczki i inne). Hitem jest oczywiście ręcznie robiona maskotka festiwalowa zwana „Małym Mirusiem”.

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.02.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: IX Festiwal Uwolnić Muzykę, Purnama, Gentuza, Koios, Stillborn, Azels Mountain, Symbolical, Devilish Impressions
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia