Czym dla ciebie jest intymność?

Powstały cykl In-to-me-see, czyli zajrzyj do mnie, jest wynikiem czteroletnich poszukiwań teoretycznych i artystycznych graficzki Agaty Ciesielskiej - Shovkun. Swoje przemyślenia  artystka rozpoczęła od przeanalizowania  tematu, jakim jest intymność.

Wernisaż - 20 lutego, godz. 19.00

Wystawa potrwa do 20 marca 2020 r.

Lokalizacja: Galeria Wspólna - Bydgoszcz

„Czym dla ciebie jest intymność?” to pytanie zadała bohaterom swoich prac. Każdy z nich zaakcentował inny, istotny aspekt intymności, dzięki czemu „artystyczna definicja” twórczyni stała się pełniejsza. Niektórzy z portretowanych skupili się bardziej na sferze emocjonalnej, inni zaś zwracali uwagę na związki cielesne. Dla Agaty Ciesielskiej-Shovkun, jak i dla niektórych bohaterów najistotniejszą kwestią było tajemnicze uniwersum, które kryje każdy z nas.

„Nie wiem, czy dzięki pracy nad cyklem udało mi się odkryć wewnętrzny świat bohaterów, ale na pewno zastanowiłam się nad własnym”- mówi artystka.
Ważnym aspektem projektu jest samo zagadnienie portretu. Zbadanie jego historii, rozwoju i przemian na przestrzeni wieków, było niezbędne do rozpoczęcia rozważań formalnych. Pomimo iż początkowo temat intymności miał być przede wszystkim pretekstem do stworzenia serii wizerunków, odegrał on jednak ogromną rolę w analizie artystycznej.

„Cykl, zawiera przede wszystkim moją, osobistą refleksję na temat intymności, która nie byłaby możliwa bez wcześniejszej analizy teoretycznej, a przede wszystkim „przetworzenia” informacji uzyskanych od uczestników projektu.”

Całość ekspozycji, dzięki zawartej treści, oryginalnym materiałom oraz zróżnicowanym formatom - tworzy intymny świat bohaterów projektu In-to-me-see, czyli zajrzyj do mnie, do którego zaproszeni są, wszyscy ci, którzy chcieliby zgłębić zagadnienie intymności.

Agata Ciesielska (ur. 1990 Bydgoszcz). W 2014 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na kierunku: Grafika, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uhonorowana Medalem Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny. W 2019 roku uzyskała stopień doktora w dyscyplinie sztuk pięknych i konserwacji sztuki. Zajmuje się grafiką, malarstwem, fotografią, nowymi mediami oraz instalacją. Głównym tematem poruszanym w pracach jest człowiek i jego emocje. W dorobku artystycznym posiada kilkanaście wystawy indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.02.20, autor: blackrose)
Tagi: Agata Ciesielska-Shovkun, In to me see, wernisaż wystawy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia