Marek Bieńczyk i Marcin Wicha w Pardon, To Tu

Marek Bieńczyk, Marcin Wicha, obaj - laureaci Nagroda Literacka Nike , obaj swoje ostatnie książki – „Kontener” i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” – poświęcili pamięci o swoich zmarłych matkach. To pozbawione sentymentalizmu, osobiste opowieści o odchodzeniu, a jednocześnie historie pełne życia, w których odnajdują się tłumy czytelników.

O pożegnaniach i o tym, czy literatura podpowiada, jak dobrze się pożegnać, porozmawiamy podczas spotkania w Pardon, To Tu.

Na scenie Pardon, To Tu kontynuujemy cykl spotkań literackich ze znakomitymi polskimi pisarzami i pisarkami. Przy okazji książkowych premier rozmawiamy z dwoma autorami o ważnych, wspólnych dla ich twórczości tematach i zjawiskach. Spotkanie poprowadzi Przemysław Rydzewski.

Termin: Wtorek 25.02.2019 – g. 19:00
Wstęp wolny
Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Marcin Wicha (1972) grafik, autor książek dla dorosłych i dzieci. Wydał m. in.  „Jak przestałem kochać design” (2015)  i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” (2017). Publikuje w „LnŚ” i  „Autoportrecie”. Felietonista magazynu „Pismo”. Laureat Nagrody Literackiej Nike, Paszportu Polityki i Nagrody Gombrowicza. Mieszka na Grochowie. 

Marek Bieńczyk prozaik, eseista, tłumacz m.in Kundery, Ciorana, Barthesa. W roku 2012 otrzymał Nagrodę Literacką Nike. Jego ostatnią książką jest „Kontener” (2018)

Przemyslaw Rydzewski – ur. w 1982 roku w Gdyni. Animator kultury. Zafascynowany literaturą i muzyką i filmem dokumentalnym. Jego artykuły o muzyce alternatywnej i jazzie można było odnaleźć w Gazecie Wyborczej i na portalu Trojmiasto.pl. Inicjuje w Trójmieście działania Against Gravity, organizatora największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych – Millennium Docs Against Gravity FF. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa. W Warszawie działa w stowarzyszeniu Dziki Bez.

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.02.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Marek Bieńczyk, Marcin Wicha, Warszawa, Pardon, To Tu
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia