Hypnos, Planet Hell & Malformation w Rzeszowie

Klub Vinyl w Rzeszowie zaprasza 4 kwietnia o godz. 19:00 na koncert formacji Hypnos.

HYPNOS

Czeski zespół death metalowy został założony w 1999 roku przez byłych członków  KRABATHOR, Bruno (bas / wokal) i Pegas (perkusja). Po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Morbid Records w 2000 r. ukazała się EP „Hypnos”, a następnie w tym samym roku, debiutancki album „In Blood We Trust”, na którym gościnnie wystąpił Mika Luttinen / Impaled Nazarene. Płyta była promowana podczas NO MERCY FESTIVALS w całej Europie, obok Morbid Angel, Dying Fetus, Behemoth, Enslaved i The Crown.
W 2001 roku ukazał się drugi album „The Revenge Ride”, wyprodukowany przez Harrisa Johnsa (m.in.Helloween, Sodom, Kreator, Voivod). HYPNOS wystąpił m.in. na takich festiwalach jak: WITH FULL FORCE, SUMMER BREEZE, PARTY-SAN and HELL ON EARTH.

Trzeci album „Rabble Manifesto” (2005) nagrany ponownie z Harrisem Johnsem został nominowany do czeskiej nagrody „Anděl” (odpowiednik nagrody Grammy) w kategorii Hard and Heavy.
Kolejna EP „Halfway To Hell” została wydana w 2010 roku. Zespół wystąpił wtedy na BRUTAL ASSAULT Fest, a następnie zaliczył kilka koncertów z Napalm Death. Po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Einheit Produktionen, światło dzienne w 2012 r. ujrzał czwarty album zatytułowany „Heretic Commando / Rise Of The New Antikrist”. Nagraniem zajął się norweski inżynier dźwięku Børge Finstad, który pracował wcześniej m.in. z Mayhem, Bornagar, Arcturus czy Ulver. HYPNOS nakręcił wideo do utworu „Inverted”, wyreżyserowanego przez Mejlę Basel, odpowiedzialnego za „Darkness Within” zespołu Machine Head.

Wiosną 2014 roku HYPNOS towarzyszył Amon Amarth podczas ich trasy po Europie Wschodniej. W tym samym roku Mystic Production opublikowało książkę o historii życia Bruno zatytułowaną „Revoltikon”, która została wydana w 666 egzemplarzach i wyprzedana w ciągu 3 miesięcy.
Bruno i Pegas ponownie połączyli siły z Christopherem z KRABATHOR, aby zagrać wspólnie po latach koncert reunion na BRUTAL ASSAULT FESTIVAL. Sukces tego przedsięwzięcie zaowocował krótką trasą koncertową po Czechach i Słowacji w marcu 2015 roku. Pełny koncert nagrany na wyprzedanym koncercie w rodzinnym mieście zespołu Uherské Hradiště został wydany przez Mystic Prod. jako trzy płyty CD / DVD o nazwie „Rebirth Of Brutality.

W 2016 roku HYPNOS był zajęty nagraniem piątego albumu zatytułowanego „The Whitecrow” z Børge Finstadem za konsoletą.
Album został wydany w kwietniu 2017 za pośrednictwem Einheit Produktionen. Gościnnie udział wzięli m.in. Christopher (KRABATHOR), Martin Missy (PROTECTOR), Paul Speckmann (MASTER) lub V. Santura (TRIPTYKON, DARK FORTRESS).
Przez lata zespół zagrał kilkaset koncertów w całej Europie.
Początkiem kwietnia odwiedzą Rzeszów. Bądźcie gotowi!

Dyskografia:
Hypnos - (2000) Morbid Rec
In Blood We Trust - (2000) Morbid Rec (re-release Mad Lion Rec 2011)
The Revenge Ride - (2001) Morbid Rec (re-release Mad Lion Rec 2011)
Demo(n)s - (2004) Metal Age
Rabble Manifesto - (2005) Morbid Rec/Swage
Halfway To Hell - (2010) Cystal Prod
Heretic Commando - (2012) Einheit Prod
The Whitecrow - (2017) Einheit Prod

Skład:
BRUNO - Vox / Bass
PEGAS - drums
VLASA - Guitars
CANNI - guitar

Kontakt:
FB: www.facebook.com/HypnosCZ
YT: www.youtube.com/channel/UCSQjs19vmykqUmvddNi0xXw

PLANET HELL

Progresywny deathmetalowy zespół Planet Hell powstał w 2014 roku pierwotnie jako projekt solowy Przemysława Latacza. Muzycznym punktem odniesienia byli klasycy death, thrash, black metalu i industrialu a grupa stylistycznie celuje w pogranicze gatunków. Warstwa tekstowa to z kolei inspiracja dziełami Stanisława Lema, genialnego pisarza SF, filozofa, futurologa a z wykształcenia lekarza.
Skład zespołu ustalił się pod koniec 2015 roku. Załoga zaczęła koncertować i zbierać pozytywne recenzje. Wystąpili m.in. na Metalgate Czech Death Fest 2018, otwierali polskie koncerty Obituary w lipcu 2018, a w 2019 zagrali wspólne koncerty z m.in. Pestilence, Tortharry i Hypnos.
Debiutancki album zatytułowany 'Mission One' został wydany w 2016 przez Thrashing Madness jako CD digibook a jako download przez Mad Lion Records.
Zespół w licznych podsumowaniach figuruje jako debiut roku a płyta jako jedna z najlepszych polskich płyt deathmetalowych 2016. W podsumowaniu roku wg redakcji Metal Hammera Przemysław Latacz jest wymieniony jako jeden z muzyków roku.
Końcem 2019 roku grupa wydała drugi album zatytułowany 'Mission Two’. Płyta jest inspirowana w całości najsłynniejszą powieścią Lema - Solaris. Wydawcą jest Mad Lion Records.

Dyskografia:
Mission One (2016) Thrashing Madness/Mad Lion Rec.
Mission Two (2019) Mad Lion Rec.

Skład:
Przemysław Latacz (g, voc)
Tomasz Ziarko (g)
Józef Brodziński (bg)
Tomasz Raszka (dr)

Kontakt:
FB: www.facebook.com/planethellband
WWW: www.planethell.net
YT: www.youtube.com/channel/UCKtQau-EBX1IZF4ZLxZPWZQ

MALFORMATION

Zespół Malformation (death metal) powstał w 2015 roku z inicjatywy basisty Mento (Poprhyria, ex-Merot) i gitarzysty Maro (ex-Dolina Cieni). Wkrótce, do zespołu dołączył bębniarz Kaho (ex-Poprhyria, ex-Blood Dries First, ex-Merot, ex-Twilight Of Christ) i gitarzysta Bartek (Spectrum). Po kilku miesiącach poszukiwań stanowisko wokalisty objął Mikołaj. W takim składzie, w sierpniu 2016 roku, zespół nagrał pierwsze demo zatytułowane „Malformation”. Na płycie słychać inspiracje amerykańskim death metalem, miejscami mieszanym brutalnym, walcowatym groovem. Zespół koncertuje głównie w Polsce, lecz nie omija sąsiednich państw jak Czechy czy Słowacja. Pod koniec 2018 roku, w studiu ”8records” w Kielcach i pod okiem Filipa „Iceman” Gołdy - zarejestrowali materiał na pełnowymiarowy, debiutancki album „A Torn Face Of The Future”, który został wydany 6 czerwca 2019 w formie digipack cd i wersji cyfrowej.

Na koncercie zespół będzie promował swój debiutancki album „A Torn Face Of The Future”.

Dyskografia:
Malformation (2016) - Demo
A Torn Face Of The Future (2019) – LP Self released

Skład:
Mikołaj – voc
Maro – guitar
Bartek – guitar
Mento – bass
Kaho - drums

Kontakt:
FB: https://www.facebook.com/MalformationBand
BC: https://malformation.bandcamp.com

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.02.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Hypnos, Planet Hell, Malformation, Rzeszów, koncert 2020, Klub Vinyl
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia