Koncert zespołu Almost Charlie w Szczecinie już 7 marca

Formacja Almost Charlie wystąpi już 7 marca o godz. 21:00 w Free Blues Club w Szczecinie.

Zespół Almost Charlie został utworzony przez duet kompozytorski: niemieckiego wokalisty / gitarzysty Dirka Homutha i nowojorskiego autora tekstów Charliego Masona.

Zespół wykonuje utwory osadzone w brytyjskiej muzyce lat '60 i '70.
Brzmienia nawiązują do muzyki the Beatles, solowego McCartneya...

Homuth dorastał w Magdeburgu, mieście w byłych Niemczech Wschodnich, i przybył do Berlina na krótko przed upadkiem muru w 1989 r. Wczesna pasja Homutha do standardów Broadwayu zapowiadała podział pracy między kompozytorem a autorem tekstów (jak to często bywa w tym gatunku) który rozwinie się wiele lat później w Almost Charlie – przypominając klasyczne zespoły kompozytorskie, takie jak Burt Bacharach / Hal David i Elton John / Bernie Taupin.

Będąc w Berlinie, Homuth grał na gitarze w kilku grupach jazzowych, a następnie założył Almost Charlie w 2003 roku. Do 2005 roku Homuth opracował kilkanaście utworów z tekstami Masona do swojego debiutanckiego albumu Loving Counterclockwise.

Kompozycje czerpały inspiracje od takich artystów, jak Elliott Smith, używając bogatej palety melodii, by oddać hołd i tęsknotę, a także majestat The Beatles, intymność Nicka Drake’a i Kings of Convenience oraz indie popową czystość wczesnego Belle and Sebastian. Homuth zwerbował basistę i skrzypka / wiolonczelistę Sebastiana Vogela oraz perkusistę Denisa Stilke do sesji nagraniowych, chociaż ten pierwszy skład nie występował na żywo.

W styczniu 2006 roku perkusista Hannes Dullinger, basista Paul Hetherington i gitarzysta Stephan Bienwald dołączyli do Homutha podczas koncertów na żywo, a wraz z tym zespołem Homuth zaczął opracowywać i nagrywać nowy materiał do kontynuacji Loving Counterclockwise.

W kwietniu 2007 roku skład ten rozpadł się polubownie, ale do października 2007 roku Almost Charlie ponownie stał się trio, gdy do zespołu dołączyli basista Sven Muehlbradt i perkusista Pelle Hinrichsen. W 2008 roku pianista Bert Wenndorff został włączony do grupy na kilka koncertów; to jest obecny skład Almost Charlie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.02.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Almost Charlie, Free Blues Club, koncert 2020, Szczecin
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Herbut Igor
2
Pearl Jam
3
Jan Rapowanie , Nocny
4
Renata Przemyk
5
Rojek Artur
6
Płomień 81
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Yi'nan Diao
2
Nat Faxon, Jim Rash
3
Jan Komasa
4
Destin Daniel Cretton
5
Robert Gliński
6
Piotr Adamski
7
Marco Bellocchio
8
Kristina Grozeva, Petar Valchanov
9
Giuseppe Capotondi
10
Warwick Thornton
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia