HER Docs Film Festival 2020 w Warszawie

Zapraszamy na HER Docs Film Festival - pierwszy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych prezentujący twórczość kobiet. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się już 6-10 marca 2020 roku w warszawskiej Kinoteka PKiN, wokół Międzynarodowego Dnia Kobiet.

W programie HER Docs Film Festival znajdzie się ponad 60 polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, animacji i prac wideo, prezentowanych w sekcjach tematycznych (m.in. Sztuka, Ciało, HERstorie, Lepsze jutro?, Seks, Przeboje festiwali, Nowe twarze) oraz kilkanaście wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórczyniami filmów, debaty, program edukacyjny dla młodej publiczności, warsztaty i imprezy muzyczno-performatywne.

Wiele filmów prezentowanych podczas pierwszej edycji HER Docs Film Festival będzie pokazywana w Warszawie po raz pierwszy. W programie znajdą się m.in.: „Powrót Kate Nash” („Kate Nash: Underestimate the Girl”) w reż. Amy Goldstein, „Delphine i Carole” („Delphine and Carole”) w reż. Callisto Mc Nulty, „Diana Kennedy - królowa meksykańskiej kuchni” („Nothing Fancy: Diana Kennedy”) w reż. Elizabeth Carroll, „Sztuka i perwersja” („The Artist & The Pervert”) w reż. Beatrice Behn i René Gebhardta, „Historia pewnych majtek, czyli skąd się biorą ubrania” („The Story of a Panty”) w reż. Stéfanne Prijot, „ON ONA JA” („He She I”) w reż. Carlotty Kittel, „Seahorse” w reż. Jeanie Finlay, „(M)other” w reż. Antonii Hungerland, „Kusama - nieskończoność” („Kusama - Infinity”) w reż. Heather Lenz oraz „RBG” w  reż. Betsy West i Julie Cohen.

Oprócz selekcji filmów dokumentalnych autorstwa kobiet prezentowanych na międzynarodowych festiwalach filmowych, będziecie mogli zobaczyć również pierwsze / drugie filmy początkujących reżyserek oraz filmy, które nie miały dotąd szansy przebić się do szerszej publiczności (sekcja Nowe twarze).

W programie tworzonym we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw oraz Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach sekcji Sztuka zobaczycie z kolei prace wideo nagradzanych wielokrotnie w kraju i na świecie polskich i zagranicznych artystek z ostatnich lat, w tym Renate Lorenz i Pauline Boudry, Laure Prouvost, Shany Moulton, Agnieszki Polskiej, Anny Zaradny i Anety Grzeszykowskiej.

W ramach sekcji 4Youth, adresowanej do młodej publiczności, pokazane zostaną filmy poruszające tematykę zmian klimatycznych, świadomej konsumpcji, aktywizmu i działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego („Młodzi idą dalej” / „Youth Unstoppable” w reż. Slater Jewell-Kemker) oraz filmy poruszające temat dziś tak bardzo potrzebnej, a nieobecnej w szkołach edukacji seksualnej nastolatków (seria dokumentalna „LoveSex: opowieści o miłości i seksie” / „LoveSex: Stories About Love & Sex“ reż. Anja Kvistgaard Marott).

Szczegółowy program już wkrótce na www.herdocs.pl.

Bilety w sprzedaży już niebawem na stronie www.kinoteka.pl oraz w kasach Kinoteki.

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.02.20, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Kinoteka, HER Docs Film Festival 2020, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia