Wojskowy piknik w Dzień Kobiet

W niedzielę, 8 marca 2020 roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 7465 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Sportowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wojskowy piknik z wieloma atrakcjami, który rozpocznie się już o godzinie 11:00.

Wszystkich fanów biegania oraz uczestników biegu zachęcamy, aby Dzień Kobiet świętować na sportowo. Nie tylko biegaczy, ale wszystkich którzy w tym dniu będą w stolicy zapraszamy na wojskowy piknik.

Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m.in. o wojskowej służbie kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej. Na pikniku prezentowany będzie sprzęt wojskowy i wyposażenie indywidualne żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych. Wśród pojazdów będzie moździerz samobieżny RAK, artyleryjski wóz dowodzenia, trał przeciwminowy lekki BOŻENA czy KTO Rosomak. Zaprezentowany zostanie wóz ewakuacji medycznej Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego, pojazd sanitarny 8. Flotylli Okrętów, Radiostacja Harris czy PPK SPIKE.

Na pikniku spotkacie żołnierzy wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej. Będą też żołnierze, których bardzo często można zobaczyć podczas uroczystości państwowych oraz oficjalnych uroczystościach poza granicami naszego kraju   – żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Swój sprzęt zaprezentują także żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy w tym dniu udostępnią gościom pikniku symulatory jazdy 3D oraz dachowania.

Będzie można także przekonać się ile waży plecak ratownika medycznego i co znajduje się w takiej wojskowej “apteczce” oraz obejrzeć wyposażenie pilota.

O służbie wojskowej w kraju, ale także poza granicami Polski będzie można porozmawiać na specjalnie przygotowanym w tym dniu stoisku Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Specjalną strefę atrakcji dla maluchów przygotuje z kolei Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Na wojskowym pikniku nie może również zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.03.20, autor: blackrose)
Tagi: Wojskowy piknik w Dzień Kobiet
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Rayner Nicola
3
Knedler Magda
4
McQuiston Casey
5
Pilipiuk Andrzej
6
Kordel Magdalena
7
Cass Kiera
8
Falcones Ildefonso
9
Musso Guillaume
10
Herbert Frank
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia