Karen Souza po raz pierwszy w Polsce!

Karen Souza po raz pierwszy wystąpi w Polsce już 20 lipca podczas Ladies’ Jazz Festival w Wejherowie.

Karen Souza urodziła się 10 stycznia 1984 r. w Santa Rosa, La Pampa, w Argentynie. Na początku swej kariery używając różnych pseudonimów dostarczała partie wokalne i teksty wielu producentom muzyki elektronicznej, m.in.  była częścią kilku przebojów International House. Jej twórczość z tego okresu można znaleźć na albumach takich jak Pacha Ibiza, FTV (FashionTV), Paris Dernier i Hotel Costes czy np. w filmie Terry’ego Gilliama „Teoria wszystkiego”. Jej pierwszy solowy album, Essentials I z interpretacjami takich klasyków jak „Every breath you take” (The Police), „Do You really want to hurt me” (Culture Club), „Creep” (Radiohead) czy „Tainted love” (Soft Cell), natychmiast zyskał wielką popularność wśród miłośników chilli jazzu. W 2012 roku Karen Souza zaczęła koncertować na całym świecie i wydała „Hotel Souza”. Ten album, pełen wspaniałych piosenek, zaskakuje publiczność cudowną produkcją, która ujawnia szczere i głęboko przemyślane podejście do każdej piosenki. Nagrywając w LA z udziałem wspaniałej orkiestry, Souza prezentuje swój niepowtarzalny głos i styl. Dzięki współpracy z Pam Oland (wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy autorka tekstów, która pracowała z gwiazdami takimi jak Whitney Houston, Earth, Wind and Fire czy Aretha Franklin) piosenki takie jak „Paris”, „Lie to me”, „Delectable you” i „Feels so good” są teraz częścią ulubionych wśród miłośników muzyki.

2015 rok przynosi nam Essentials II - świetny wybór hitów wszechczasów
w fantastycznych wersjach jazzowych, w których głos Karen przenosi nas do intymnego świata zmysłów. Tym razem album został wyprodukowany przez wielkiego Richarda Gottehrera, znanego z pracy z gwiazdami takimi jak Blondie, The Go-Gos, Dr. Feelgood, Richard Hell i The Bongos,
Płytę nagrano w The Orchard Studios w Nowym Jorku, a starannie wyprodukowany dźwięk daje radość wielokrotnego obcowania z ciepłym głosem Karen, jak nigdy dotąd.

Pod koniec 2017 roku Karen Souza zaskoczyła fanów eksperymentalnym albumem zatytułowanym „Velvet Vault”. „Ten materiał ma wszystkiego po trochu: standardy, covery, mój własny materiał, mój pierwszy duet, współpraca z takimi artystami jak Tom „Bones” Malone (choćby Blues Brothers czy Saturday Night Live Band), Robin Banerjee (gitarzysta Amy Winehouse) i innymi” - skomentowała artystka.

Karen jest teraz w swojej największej trasie koncertowej - Velvet Vault Tour płynnie przechodzi w serię koncertów jej najnowszej płyty „Language Of Love”, której premiera miała miejsce z początkiem marca 2020. Wystąpuje na wielu festiwalach i miejscach, takich jak Mapo Art Center w Seulu, Cotton Club Japan, Jazz á Toute Heure France, Guitar Festival Barcelona czy na XVI Ladies’ Jazz Festival w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, gdzie będzie koncertować 20 lipca 2020r.
Bilety w kasach Filharmonii Kaszubskiej i współpracujących z nią wyspecjalizowanych portali.
Maciej Farski

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.03.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Karen Souza, koncert w Polsce 2020, Ladies’ Jazz Festival
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Rayner Nicola
3
Knedler Magda
4
McQuiston Casey
5
Pilipiuk Andrzej
6
Kordel Magdalena
7
Cass Kiera
8
Falcones Ildefonso
9
Musso Guillaume
10
Herbert Frank
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia