Obrońmy polską Odyseję Umysłu przed skutkami koronawirusa!

Odyseja Umysłu to wyjątkowy konkurs edukacyjny, który pomaga młodym ludziom rozwijać kompetencje XXI wieku, ale przede wszystkim uczy ich konstruktywnie marzyć, innowacyjnie myśleć i zespołowo tworzyć. W jego bieżącej 29. polskiej edycji wystartowało 3019 uczestników skupionych w 442 drużynach z 226 szkół i innych placówek oświatowych. Jak co roku, grupy pomysłowych Odyseuszy przygotowały kreatywne rozwiązania złożonych, interdyscyplinarnych problemów konkursowych z zamiarem zaprezentowania ich jurorom oraz publiczności. Jak zawsze dotąd, Eliminacje Regionalne - pomyślnie przeprowadzone we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Warszawie - były czasem podziwiania i doceniania efektów kilkumiesięcznej pracy. Jak nigdy przedtem, stan zagrożenia epidemicznego i wynikające zeń ograniczenia - wprowadzone przez służby sanitarne oraz władze państwowe - uniemożliwiły rozegranie Eliminacji Regionalnych w Łodzi i Gdańsku oraz Finału Ogólnopolskiego w Gdyni. Zaistniałą sytuację wszyscy zaangażowani w projekt przyjęli ze zrozumieniem, ale też z rozgoryczeniem i wielkim żalem.

https://zrzutka.pl/odyseja

Niestety, drastyczne przerwanie sezonu w połowie jego trwania może nie ograniczyć się w skutkach do złamanych serc i zawiedzionych nadziei tegorocznych Odyseuszy; może sprawić, że szlakiem twórczych odkryć w kolejnych latach nie wyruszy już nikt. Krajowy etap programu organizuje fundacja Odyssey of the Mind Polska, która - w obliczu braku systemowego subsydiowania ze środków publicznych - robi to, co robi, dzięki samofinansowaniu się ze składek startowych, sprzedaży pamiątek, organizacji szkoleń, wsparcia sponsorów, a przede wszystkim dzięki społecznemu zaangażowaniu ponad pół tysiąca wolontariuszy. W sytuacji, w której na wiele kosztów już poniesionych, a także tych dopiero nadchodzących, nie uda się znaleźć pokrycia w przychodach z niedoszłych konkursów, fundacja może być zmuszona zakończyć działalność. Niniejsza zrzutka jest po to, żeby zasypać nieoczekiwaną i groźną dziurę budżetową. Czy uda się tego dokonać, zależy wprost od wszystkich naszych sympatyków.

Na rok 2021 przypadałoby 30-lecie istnienia Odysei Umysłu w Polsce. Pomóżmy przetrwać do następnego sezonu programowi, który życie tak wielu osób uczynił ciekawszym, pełniejszym i lepszym. Razem sprawmy, by przyszłoroczny jubileusz nie stał się kolejną ofiarą koronawirusa, a radosnym świętem empatii, nauki, współpracy i wyobraźni. Nadszedł moment próby, który może być smutnym końcem albo nowym początkiem - wybór należy do każdego z nas!

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.03.20, autor: blackrose)
Tagi: Odyseja Umysłu, koronawirus, zrzutka
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
Montero Carla
2
Moriarty Liane
3
Musso Guillaume
4
Falcones Ildefonso
5
Pilipiuk Andrzej
6
Perkins Stephanie
7
Kordel Magdalena
8
Iggulden Conn
9
Herbert Frank
10
Uson Clara
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia