"Zmyślenie" już w księgarniach

Wczoraj, 25 marca 2020 do sprzedaży trafiła nowa powieść "Zmyślenie" - scenarzystki i producentki telewizyjnej Jan Page, wydającej pod pseudonimem Jess Ryder. 

Gdy Stella znajduje wymarzony dom, Jack godzi się z tym, że muszą opuścić tętniący życiem Londyn. Kiedy Jack mężnie znosi niekończący się remont i długie dojazdy, Stella przymyka oko na jego coraz późniejsze powroty. Wie przecież, ż kupiła dom mimo oporu Jacka, który nie znosi tego małego sennego miasteczka. Ona jednak zakochała się w domu od pierwszego wejrzenia, mimo że konieczne były duże zmiany – w domu kiedyś mieściło się schronisko dla maltretowanych kobiet. Niemniej wydaje się, że młodzi jakoś się dogadają, gdy nagle w środku nocy na ich progu zjawia się zakrwawiona i pobita kobieta. Lori ucieka przed brutalnym mężem. I widząc jej stan Jack zgadza się dać jej schronienie – wie, że to ważne dla Stelli. Jej rodzice byli rodzicami zastępczymi, przygarniali całą masę dzieciaków – Stella czuje się wobec nich winna, a może po prostu chce się odwdzięczyć za to, że kiedyś i jej ktoś pomógł.

Z każdym kolejnym ustępstwem Jack i Stella brną w coraz większe kłamstewka. Wymarzony (albo jak woli Jack: nieszczęsny) dom nie ułatwia sprawy: dziecięce rysunki pod tapetą w jednym z pokoi napawają grozą, znalezione w innym zapiski wprowadzają niepokój, a przeszłość budynku, będącego kiedyś schroniskiem dla ofiar przemocy domowej, nie daje nadziei na zbudowanie tutaj szczęśliwego rodzinnego gniazdka.

Do tego wszystkiego Lori, która wie o domu zaskakująco dużo. A nawet – podejrzanie dużo. I ochoczo nie tylko pomaga Stelli w remoncie, lecz także doradza w problemach z Jackiem. Pytanie tylko, jaki ma w tym interes?

Jedno jest pewne: każda, nawet najgłębsza miłość ma swoje granice...


Dodaj artykuł do:
(dodano 26.03.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Zmyślenie, premiera 2020, Jan Page, Jess Ryder
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Herbut Igor
2
Pearl Jam
3
Jan Rapowanie , Nocny
4
Renata Przemyk
5
Rojek Artur
6
Płomień 81
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Yi'nan Diao
2
Nat Faxon, Jim Rash
3
Jan Komasa
4
Destin Daniel Cretton
5
Robert Gliński
6
Piotr Adamski
7
Marco Bellocchio
8
Kristina Grozeva, Petar Valchanov
9
Giuseppe Capotondi
10
Warwick Thornton
1
Lars von Trier
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Jarosław Murawski
9
Michaił Bułhakow
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia