African Beats Festival 2020 odwołany!

Z żalem informujemy, że z powodu stanu pandemii zmuszeni jesteśmy odwołać wydarzenie African Beats Festival 2020, które miało się odbyć 24 kwietnia w klubie Progresja. Razem z artystami i klubem doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu ryzykowanie waszego zdrowia w tak niepewnej sytuacji. Wspólnie szukaliśmy nowej daty w tym roku, na którą moglibyśmy przełożyć Festival, niestety bez powodzenia. W związku z tym wydarzenie zostaje odwołane, a my postaramy się wrócić z projektem na wiosnę 2021 roku. Wszystkie zakupione bilety można zwracać w miejscach ich zakupu. Z życzeniami zdrowia i spokoju - Agencja Perspektywy.

Zapraszamy na najgorętsze wydarzenie tego roku!  Przed nami pierwsza edycja African Beats Festival! To wielkie święto muzyki afrykańskiej, w czasie którego wystąpią najlepsi artyści z kraju i ze świata.

Bombino
Tamikrest
The Afronauts
Ayoub Houmanna

Prowadzenie: Maciej Szajkowski (Kapela Ze Wsi Warszawa)

Usłyszymy dźwięki pustyni, które zabiorą w podróż dookoła świata i porwą Was do tańca. Spodziewajcie się potężnej dawki afrobeatu, world music, bluesa, rocka, a nawet elementów jazzu i flamenco. To będzie magiczna noc. 

BOMBINO 

Omara „Bombino” Moctar (właściwie Goumour Almoctar) to pierwszy w historii artysta z Nigru, który został nominowany do nagrody Grammy. Urodził się w 1980 roku w Tidene,  obozie Tuaregów – położonym około 80 kilometrów na północny wschód od Agadezu. Jego wyjątkowe, elektroakustyczne brzmienie i teksty w języku Tamasheq, poruszające sprawy związane z jego tuareskim dziedzictwem i przywiązaniem do pustyni urzekły słuchaczy na całym świecie. Muzyka artysty zdaje się nie mieć granic – to wysublimowana, lecz pełna energii mieszanka tradycyjnych elementów berberyjskich, bluesa, rock'n'rolla i reggae.

Krytycy zachwycają się niepowtarzalnym stylem gry na gitarze BOMBINO twierdząc, że łączy w sobie technikę Jimiego Hendrixa z subtelnością i wrażliwością Johna Lee Hookera. Prestiżowy amerykański magazyn Rolling Stone zaliczył album Nomad do Top 50 najlepszych płyt pierwszej połowy 2013 r. Bombino regularnie współpracuje z zachodnimi muzykami, jego albumy produkowali m.in. Dan Auerbach z The Black Keys czy David Longstreth z Dirty Projectors. Wydany w 2018 roku, nominowany do nagrody Grammy, najnowszy album artysty, Deran został nagrany w Casablance (w studiu należącym do Króla Maroka) wyłącznie z jego zespołem oraz z pomocą jego wieloletniego menedżera Erica Hermana (producenta płyty). Album otrzymał entuzjastyczne recenzje na całym świecie, a New York Times – słynący z powściągliwości – poświęcił mu całą stronę.

Muzycy:

Bombino – gitara prowadząca, wokal
Youba Dia – gitara basowa
Illias Mohamed – gitara, calabash, wokal
Corey Wilhelm – perkusja

FB: https://www.facebook.com/bombino.official

TAMIKREST 
Tamikrest oznacza przejście w języku Tuaregów – koczowniczego ludu Sahary. Zespół łączy tuareską kulturę z dźwiękami i wizjami z innych części świata, napotkanymi w czasie niekończących się tras. W ich muzyce można odnaleźć dub, blues, psychodelię, funk, a nawet art-rock. Pochodzą z Kidal, na północnym wschodzie Mali, lecz wojna, prześladowania i kryzys polityczny zmusiły większość z nich do emigracji do Algierii.

Ich trzeci album Chatma (2013) to w pełni przekonujący i poetycki dokument ich przeżyć. Chatma została numerem jeden na liście World Music Charts Europe, zajęła wysokie miejsca na listach Mojo, The Independent, fRoots, The Quietus i Uncut, a w 2014 Tamikrest został uznany najlepszą grupą na Songlines Music Awards. Na African Beats Festival zespół promować będzie swój najnowszy album zatytułowany Tamotait.

„Tamikrest są największą nadzieją tuareskiego pustynnego bluesa, łącząc elementy tradycyjne z indie-rockiem”. – The Guardian

Muzycy:
Ousmane Ag Mossa - wokal, gitara
Paul Salvagnac - gitara
Cheick Ag Tigliabass - gitara basowa, wokal
Aghaly Ag Mohamedine - perkusja, wokal

FB: https://www.facebook.com/tamikrest


THE AFRONAUTS 
The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między scena a publicznością tworząc jedność i reprezentując solidarność ludzką która wypływa w tańcu i muzyce. W repertuarze zespołu oprócz autorskich kompozycji znalazły się rdzenne hity afro beatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany. The Afronauts to jeden z najlepszych zespołów w Polsce grający w stylu Afrobeat. Ich brzmienie łączy to co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Niewątpliwym sukcesem grupy jest ciepło przyjęty występ na festiwalu Wianki 2019 w Krakowie i supportowanie legendarnej formacji Tinariven.


The Afronauts gra w składzie:

Alex Clov (USA) - sax baryton
Dominik Podgórski (PL) - perkusjonalia
Ethan Smith (RPA) - sax altowy
Grzegorz Kosowski (PL) - gitara
Gaspard Benoit (France) - puzon
Hicham Bajjou (Morocco) - wokal
Kacper Matuszewski (PL) - bębny
Mateusz Mazurkiewicz (PL) - gitara basowa

FB: https://www.facebook.com/The.Afronauts.Cracow


AYOUB HOUMANNA 
Ten pochodzący z Maroka muzyk, po długiej wędrówce po całym świecie osiadł ostatecznie w Warszawie, gdzie aktualnie żyje, występuje i tworzy muzykę. Część z nas mogła poznać go w czasie warszawskiego koncertu legendarnej grupy Tinariwen, w czerwcu ubiegłego roku, kiedy wystąpił z nimi na jednej scenie. Muzykę Ayouba można porównać do przypraw w marokańskim tajin. Metafizyczny blues saharyjskich Berberów i wirtuozeria ognistego flamenco łączą się z innowacyjnością Zachodu. Ayoub z chęcią zabierze was w podróż i, zgodnie ze swoim mottem “życie to muzyka, a muzyka to przygoda”, pokaże wam nie tylko odległe krajobrazy dźwięku, ale i to co nas wszystkich łączy – poprzez taniec i miłość do otaczającego nas świata

Ayoub Houmanna - wokal/gitara
Bartosz Łęczycki - harmonijka
Marcin Urzędowski - perkusja
Maalem Abderazak Hadir - Guembri/wokal
Maalem Younes Hadir Krakeb - wokal
Sabir Hadir Krakeb - wokal/taniec
Ayman Houmanna Krakeb - wokal/taniec

FB: https://www.facebook.com/houmanna

LINE-UP:
19:00 Before
20:00 Ayoub Houmanna
21:00 The Afronauts
22:20 Tamikrest
23:40 Bombino

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.04.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: African Beats Festival 2020 odwołany
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia