Otava Yo ponownie w Polsce!

Zespół Otava Yo pochodzący z St. Petersburga wystąpi jesienią na dwóch koncertach w naszym kraju: 9 listopada w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później, tj. 10 listopada w stołecznym klubie Progresja. 

Otava Yo w Polsce:

9.11.2020, Kraków, Klub Kwadrat
10.11.2020, Warszawa, Progresja

Niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju zespół Otava Yo został założony w 2005 roku w St. Petersburgu. Tworza go profesjonalni folkowi muzycy, którzy postanowili stworzyć nieco mniej poważny niż zwykle projekt muzyczny. Nie znaczy to jednak, że zrezygnowali przy tym z tradycyjnych, rosyjskich dźwięków - Otava Yo to grupa balansująca na granicy muzyki rozrywkowej, zawierającej wiele odniesień historycznych. Sama grupa określa swoją muzykę jako russian beat.

W repertuarze kapeli znajdziemy przede wszystkim utwory z pogranicza rosyjskiego etno i folk w nowych interpretacjach z bardzo skocznym bitem. Ich klipy zanotowały wielomilionowe odsłony, ponadto mają na koncie kilka bardzo dobrze przyjętych płyt, które dowodzą, że folk nie umarł a wręcz ma się bardzo dobrze! Korzystają z tradycyjnych - nie tylko rosyjskich - instrumentów, takich jak dudy czy gusli dopełniając swoje brzmienie wspaniałym poczuciem humoru. Swoimi występami rozbawią każdego, nawet, jeśli nie rozumie języka rosyjskiego. Muzyka Otava Yo jest doskonałą mieszanką porządnie zagranej, tradycyjnej muzyki rosyjskiej z ogromną dawką poczucia humoru, mierzącego się ze stereotypem Rosjanina rodem ze sztuk Gogola.

Samo oglądanie teledysków Otava Yo to znakomita zabawa natomiast na żywo w pełni można doświadczyć niesamowitej atmosfery, która bije od zespołu na każdym kroku. Zatem już teraz kup bilet na koncert Otava Yo w Warszawie lub Krakowie i zrób daj się ponieść wspaniałej sile russian beat!

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.04.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Otava Yo, koncerty w Polsce 2020, Kraków, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia