Indian Summer Festival w Poznaniu

Agencja artystyczna OSKAR oraz Independent Music Market, we współpracy z CK ZAMEK serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z rockiem progresywnym!

Indian Summer Festiwal odbędzie się w dniach 26 - 27 września 2020, w przepięknej oprawie XIX-wiecznego Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Na scenie wystąpi łącznie dziewięć zespołów.

Skład zapowiada się naprawdę imponująco!

Sobota, 26 września 2020:
IQ, Uli Jon Roth, The Brew, Collage, Karfagen

Niedziela, 27 września 2020:
Mostly Autumn, Anekdoten, Galahad, Tiger Moth Tales

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 11 marca. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Ceny wejściówek:

Do 30.06
Bilet jednodniowy:
169zł – miejsce stojące
250zł – miejsce siedzące (limitowane 140 miejsc)
Karnet dwudniowy:
290zł – miejsce stojące
450zł – miejsce siedzące

Od 01.07
Bilet jednodniowy:
189zł – miejsce stojące
280zł – miejsce siedzące (limitowane 140 miejsc)
Karnet dwudniowy:
319zł – miejsce stojące
499zł – miejsce siedzące

Sobota, 26 września:

IQ – gwiazda pierwszego wieczoru, brytyjska legenda rocka neoprogresywnego, od niemal 40 lat na światowych scenach, a ich koncert w Polsce to prawdziwy rarytas. IQ to między innymi zjawiskowy Mike Holmes, jeden z najwspanialszych gitarzystów w historii muzyki art rockowej oraz wyjątkowy i charyzmatyczny frontman, Peter Nicholls. Anglicy przyjadą do Polski z nowym, znakomicie ocenianym albumem studyjnym „Resistance”.

ULI JOHN ROTH - legendarny gitarzysta Scorpions, z którymi współtworzył albumy „In Trance”, „Virgin Killer” oraz „Taken By Force”. Muzyk zespołów UFO czy ELECTRIC SUN. Jeden z najlepszych gitarzystów hardrockowych wszechczasów, doceniony między innymi przez prestiżowy magazyn „Guitar World”!

THE BREW – wszystko, co najlepsze w muzyce rockowej, kumuluje się w tym brytyjskim trio. To połączenie blues i hard rocka z domieszką progresji, podane w bardzo energetycznym show! Z pewnością rozgrzeją publiczność do czerwoności!

COLLAGE – należą do klasyków polskiej sceny. Od lat stanowią absolutną czołówkę na naszym podwórku. Możemy spodziewać się, że będzie nieco sentymentalnie – panowie na pewno zagrają materiał z legendarnego albumu „Moonshine” z 1994 roku, ale… Zespół przyjedzie także z nową płytą zaplanowaną na 2020 rok! Będzie to pierwszy album od 25 lat!

KARFAGEN – to prawdziwa gratka tego festiwalu. Ukraińska grupa wystąpi na otwarcie imprezy. Muzycy zza wschodniej granicy to uznana marka na mapie europejskiej muzyki art rockowej. Ich twórczość to mieszanka stylistyczna, którą trudno opisać w jednym zdaniu – liryczny kobiecy wokal, chóralny męski głos, etniczne i klasyczne instrumenty, folk, jazz-rock i 13 albumów. Po prostu trzeba posłuchać.

Niedziela 27 września:

MOSTLY AUTUMN – niedzielna wisienka na torcie, drugi headliner, który zakończy tegoroczną edycję imprezy. Działają na rockowych scenach od 1995 roku. Zespół słusznie kojarzony jest ze sceną prog rockową, ale w swoje kompozycje wplata muzykę celtycką, indie, a nawet pop! Zespół zawita do Polski z zupełnie nowym materiałem koncertowym, opartym zarówno o płytę „White Rainbow” z 2019 roku jak i uwielbiane przez fanów utwory z 25-letniej już historii.

ANEKDOTEN - Szwedzka formacja, której inspiracje stanowią klasyki takie jak „King Crimson” czy „Emerson Lake & Palmer”. W ich muzyce słychać niezwykłe przywiązanie do tradycji i nordyckiego folkloru, ale i także klasyczne podejście do grania, z wykorzystaniem magicznego brzmienia Mellotronu. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów skandynawskiego prog rocka.

GALAHAD - Rycerze Albionu są w bardzo wysokiej formie, czego dowiedli swoim najnowszym albumem „Seas Of Change”. W Polsce czują się niezwykle komfortowo, bo mają tu rzesze fanów, co przekłada się na fenomenalne koncerty. Kochamy ich za profesjonalizm i za to, że po występach tak chętnie wdają się w dyskusje z fanami.

TIGER MOTH TALES – niedzielną część festiwalu rozpocznie projekt kierowany przez multi-instrumentalistę Petera Jonesa, znanego także między innymi z występów w zespole Red Bazar czy Camel. Pete jest niewidomy, ale brak zmysłu wzroku rekompensuje mu ogromna wyobraźnia, niesamowity słuch, wyczucie i opanowana niemal do perfekcji technika. Twórczość Tiger Moth Tales przypadnie do gustu szczególnie fanom muzyki neoprogresywnej spod znaku takich tuzów jak Arena czy Frost.

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.05.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Indian Summer Festival, Poznań, IQ, Uli Jon Roth, The Brew, Collage, Karfagen, Mostly Autumn, Anekdoten, Galahad, Tiger Moth Tales
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
Montero Carla
2
Moriarty Liane
3
Musso Guillaume
4
Falcones Ildefonso
5
Pilipiuk Andrzej
6
Perkins Stephanie
7
Kordel Magdalena
8
Iggulden Conn
9
Herbert Frank
10
Uson Clara
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia