"We Are Warriors": Avril Lavigne z utworem w hołdzie lekarzom

Krąży już po sieci utwór "We Are Warriors" Avril Lavigne w hołdzie za heroizm personelu medycznego.

Avril Lavigne to kanadyjska piosenkarka, autorka piosenek i aktorka. Urodziła się w 1984 roku w niewielkim miasteczku Belleville. Ze strony ojca ma pochodzenie francuskie, a jej imię w języku francuskim oznacza „kwiecień”. Pierwszymi osobami, które zauważyły potencjał Avril byli jej rodzice. Kupili jej mikrofon, gitarę, perkusję i keyboard, a nawet przerobili piwnicę na studio muzyczne. Będąc nastolatką Avril zaczęła śpiewać na lokalnych imprezach i festiwalach i komponować piosenki. Podczas jednego z takich występów dostrzegł ją menadżer Cliff Fabri, który rozesłał jej nagrania do różnych wytwórni.

W 2002 roku Avril wydała debiutancki krążek - „Let Go”. Odniósł on ogromny sukces zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie, pokrywając się platyną w kilkunastu krajach. W rodzimej Kanadzie płyta zdobyła diamentowy certyfikat, sprzedając się w milionie egzemplarzy. Znalazł się tam jeden z największych amerykańskich hitów dekady - „Complicated”, a także niezwykle popularnie „Sk8er Boi” oraz „I'm with You”.

Kolejny album - „Under My Skin”, wydany w 2004 roku również świetnie się sprzedawał i wylansował hity takie jak „Don't Tell Me” czy „My Happy Ending”. W tym samym roku artystka wyruszyła w swoją pierwszą światową trasę koncertową.

W 2007 roku ukazał się album „The Best Damn Thing” z piosenką „Girlfriend” i trafił na pierwsze miejsce listy Billboard 200.

Znacznie słabiej sprzedawały się „Goodbye Lullaby” z 2011 roku oraz „Avril Lavigne” z roku 2013. Najnowszy album wokalistki - „Head Above Water” ukaże się w 2019 roku. Powstawał on w dramatycznych dla Avril chwilach - w 2014 roku zachorowała ona na boreliozę, z którą zmagała się kilka lat.

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.05.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Avril Lavigne, klip, pandemia, hołd, We Are Warriors
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia