Piotr Strzeżysz - Spotkanie z podróżnikiem online już dziś!

Pokaz slajdów i spotkanie ONLINE

Piotr Strzeżysz

„Zaistnienia, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę”
27.05.2020 (środa), godz. 18.00
fanpage GAK Plama: www.facebook.com/PlamaGAK
oraz YouTube



Przenieśliśmy do sieci cykl spotkań z podróżnikami "Na krańcach świata", ale gdy tylko się da, znowu zaczniemy spotykać się w czarnej sali GAK Plama na gdańskiej Zaspie. A tymczasem 27 maja, wraz z Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszamy na spotkanie online z Piotrem Strzeżyszem – pokaz odbędzie się na żywo, od niego z domu i Ty też #zostańwdomu!

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. GAK Plama zaprasza na spotkanie, podczas którego usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga.

Obejrzymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę, a na deser obejrzymy film – kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z „innym”, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. „Snu powrotu” i „Powidoków” (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku), który od zawsze marzył, żeby być ptakiem.

Piotr Strzeżysz - jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek o marzeniach, a w marcu 2020 roku wyszła jego piąta książka pt. „Zaistnienia”.

Książkę można nabyć na stronie wydawnictwa, a jeśli chcecie autograf, to kontaktujcie się z autorem!
Tu zdobędziesz książkę: https://bezdroza.pl/ksiazki/zaistnienia-piotr-strzezysz,bezais.htm#format/e
Blog: www.onthebike.pl

Piotr jest też bohaterem filmu dokumentalnego pt. "Nie dojechać nigdy" w reż. Bartosza Liska: http://niedojechacnigdy.pl/

- - -
Nagrody literackie:
Książka "Powidoki" - nagroda „Bursztynowego Motyla” w Konkursie im. Arkadego Fiedlera (wśród laureatów nagrody byli m.in. Ryszard Kapuściński, Andrzej Stasiuk, Wojciech Jagielski, Olgierd Budrewicz) oraz nagroda Magellana w kategorii najlepsza książka podróżnicza roku 2014.
Książka „Sen Powrotu” – nominowana do Nagrody Mediatravel 2017

Nagrody za prezentacje na festiwalach podróżniczych, m.in.:
Rok 2018
- Nagroda Publiczności na spotkaniach Kolosy w Gdyni
- Nagroda Jury Festiwalu Śladami Marzeń w Poznaniu
- Nagroda Jury Festiwalu Noc Podróżnika w Łodzi
- Gość Specjalny na Festiwalu Bonawentura W Nowym Sączu

Rok 2015 
- Nagroda Kolosy: Kolos w kategorii Podróże
- Nagroda Publiczności na spotkaniach Kolosy w Gdyni.
- Nagroda Jury na III Festiwalu Nawigator w Krakowie.
- Nagroda Publiczności na Festiwalu Równoleżnik Zero ze Wrocławiu
- Gość Specjalny na Festiwalu Podróżniczym Kormorany w Olsztynie

Rok 2013
- Nagroda Publiczności na Festiwalu Bonawentura w Nowym Sączu.
- Nagroda Jury w Konkursie OPEN na II Festiwalu Nawigator w Krakowie.
- Nagroda Publiczności na II Festiwalu Nawigator w Krakowie.
- Nagroda Jury na II Festiwalu 100droga we Wschowie

Rok 2012
- Nagroda Jury na I Festiwalu 100droga we Wschowie
- Nagroda Publiczności na Festiwalu 100droga we Wschowie

Rok 2009
- Wyróżnienie na spotkaniach Kolosy w kategorii Wyczyn Roku za zimowy przejazd rowerem przez Andy

Rok 2008
- Wyróżnienie na spotkaniach Kolosy w kategorii Wyczyn Roku za zimowy przejazd rowerem przez Himalaje
Dodaj artykuł do:
(dodano 27.05.20, autor: blackrose)
Tagi: Piotr Strzeżysz, spotkanie z podróżnikiem online
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Helloween
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Anna Krzeszowiec
7
Twenty One Pilots
8
Il Volo
9
Jean-Michel Jarre
10
Sophie Ellis Bextor
1
Kate Woods
2
Anthony D'Ambrosio
3
Johannes Schmid
4
Ari Aster
5
Felipe Vargas
6
Michael Chaves
7
Burhan Qurbani
8
Robert Wichrowski
9
Ron Howard
10
Samuel Van Grinsven
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia