Saqva Blues Band w Antrakcie

19. września o godz. 19:30 zespół Saqva Blues Band wystąpi po raz pierwszy w Antrakcie w Słupsku.

Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy gitarzysty i harmonijkarza Roberta Sakowicza (Saqva) .W początkowej fazie nazywał się Bluesmobile, z racji charakterystycznego złotego Chryslera Newporta rok 1970, którym zespół jeździł na koncerty.

Muzykami w pierwszym składzie byli jeszcze Bartek Kieresiński - Hammond, Andrzej Guziński - Gitara basowa i Jacek Bochenek na perkusji. Po kilku latach za klawiaturą usiadł Krzysztof Plebanek, natomiast partia gitary basowej została przejęta przez Andrzeja Smugę. W tym składzie zespół gra do dziś pod nazwą SAQVA BLUES BAND.

Od początku zamysłem grupy było odświeżanie znanych polskich i zagranicznych utworów bluesowych,ale przearanżowanych na współczesne instrumentarium i stosujące nieco nowsze brzmienia i zróżnicowaną stylistykę. Muzycy chętnie sięgają  do harmonii typowej dla jazzu, czy funk. Bawią się ciekawymi rozwiązaniami rytmicznymi i zapraszają zaprzyjaźnionych wykonawców na swoje koncerty, co w zasadzie stało się już tradycją bandu. Zróżnicowanie repertuaru i narracja lidera opowiadającego o  gatunku jaki wykonują powoduje, że  słuchacz wspólnie z zespołem udaje się w fascynującą podróż od Delty Missisippi poprzez Chicagowski blues elektryczny do realiów Polski socjalistycznej, w której tworzył Tadeusz Nalepa i zespół Breakout. To wszystko zabrzmi na deskach sceny Antraktu!

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.07.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Saqva Blues Band, Antrakt Kawiarnia Artystyczna, koncert
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia