"O miłościach...": Spektakl czytany z muzyką na żywo

Big Book Cafe w Warszawie serdecznie zaprasza 21. lipca o godz. 20:00 na spektakl czytany z muzyką na żywo "O miłościach...".

Miłość na dwa głosy. Ona - Anna Próchniak i on - Maciej Musiałowski. I ten trzeci - cyniczny, ironiczny, dowcipny i dociekliwy Etgar Keret. Anna Próchniak, w podwójnej, także reżyserskiej roli sprawdza jak brzmią najlepsze miłosne teksty Kereta. Co z nich wynika, co nas śmieszy, a co boli?

Muzykę na żywo zagra Kuba Sosulski.
Animację zapowiadającą wydarzenie przygotowała Antonina Konopelska.

Mały teatr na scenie Big Book Cafe po raz pierwszy po okresie pandemii. Spotkanie z żywą literaturą. Fascynujące i wciągające!

Etgar Keret o miłości:

"Niesamowite, do jakiego stopnia ludzie brzmią jak niedorozwinięci, kiedy rozmawiają ze swoją dziewczyną, a już szczególnie jeśli ją bardzo kochają".
Etgar Keret, "8% z niczego"

"Dlaczego zawsze jestem taka cyniczna, myślała dziewczyna, dlaczego nawet teraz mam myśli cyniczne i trzeźwe, zamiast oddawać się przyjemności, przyglądam mu się przez szparki niby-zamkniętych oczu i jedyna rzecz, jaka przychodzi mi do głowy, to co on o mnie myśli?"
Etgar Keret, "Ładna Para"

Anna Próchniak

Absolwentka Wydziału aktorskiego PWSFiT w Łodzi.
Aktorka filmowa i teatralna.
W 2012 zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Bez wstydu" w reżyserii Filipa Marczewskiego. Za tę kreację aktorską była nominowana do nagrody Złotej Kaczki. W 2014 zagrała jedną z głównych ról w filmie wojennym "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni otrzymała nagrodę Wschodząca Gwiazda Elle.
W Big Book Cafe debiutuje w roli reżyserki.

Maciej Musiałowski

Absolwent Wydziału aktorskiego PWSFiT w Łodzi.
Znany z ról filmowych i telewizyjnych.  W 2015 roku zdobył Grand Prix w konkursie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Etgar Keret

Pisarz izraelski, uznawany za mistrza krótkiej formy, wykładowca Wyższej Szkoły Filmowej w Tel Awiwie, dziennikarz i scenarzysta. Krytycy nazywają go „skandalistą z Tel Awiwu". Fascynuje go nie tylko literatura, jest również współtwórcą musicalu, autorem filmu telewizyjnego, współautorem programu satyrycznego i komiksów. Laureat nagrody MTV. Doczekał się licznych przekładów, jego utwory posłużyły za podstawę scenariuszy do blisko 50 filmów. Wyreżyserowane przez Kereta i Shirę Geffen Meduzy otrzymały Złotą Kamerę na festiwalu w Cannes. W Polsce ukazało się sześć zbiorów opowiadań Kereta: Gaza blues (2000), Pizzeria „Kamikaze" (2001), Osiem procent z niczego (W.A.B. 2006), Rury (W.A.B. 2007), Tęskniąc za Kissingerem (W.A.B. 2008) i Kolonie Knellera (W.A.B. 2009).

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.07.20, autor: blackrose)
Tagi: Big Book Cafe, O miłościach.., spektakl czytany z muzyką na żywo
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia