LE SACRE na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Spektakl LE SACRE Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowany przez Teatr Wybrzeże weźmie udział w 32. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 na deskach Teatru IMKA.

Warszawskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce. Reaktywowane po ośmioletniej przerwie w 2008 roku, stały się na powrót wielkim świętem polskiej kultury i zyskały ogromne uznanie publiczności.

O SPEKTAKLU

Jeff Perec, słynny badacz i profesor na Bard Collage w Massachusett odnalazł fragmenty pierwotnej, nigdy nie wystawionej wersji baletu ŚWIĘTO WIOSNY (Strawiński/Roerich). Swoje znalezisko udostępnił Teatrowi Dada, który wspólnie z Mikołajem Trzaską, dokonał twórczej interpretacji dzieła.

„LE SACRE jest zdecydowanie najwybitniejszą produkcją Dady. Przedstawienie to w moim prywatnym rankingu wyprzedziło dotychczasowego faworyta, czyli niespieszny, medytacyjny EDEN. LE SACRE to starannie przygotowana i przemyślana struktura, wypełniona wyśmienitymi etiudami choreograficznymi, intrygującym tekstem, błyskotliwymi rozwiązaniami scenicznymi i świetną muzyką. To teatr niezwykle efektowny, ale nie efekciarski: gęsty intelektualnie, wymagający niezwykłego skupienia, traktujący widza w stu procentach poważnie."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

Teatr Dada von Bzdülöw
LE SACRE
Reżyseria: Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska
Muzyka: Mikołaj Trzaska (Igor Strawiński)
Libretto: Leszek Bzdyl (Mikołaj Roerich)
Kostiumy: Sławek Blaszewski
Reżyseria świateł: Michał Kołodziej

Choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska, Katarzyna Chmielewska, Tatiana Kamieniecka, Dominika Knapik, Anna Steller, Leszek Bzdyl, Radek Hewelt, Dawid Lorenc

Premiera gdańska: 17 grudnia 2010 roku
Czas: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

Produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw, Teatr Wybrzeże/Gdańsk, Fundacja Nuova (Festiwal Wiosny)/Poznań
Koprodukcja: Art Stations Fundation/Poznań, Dom Pracy Twórczej w Burdągu
Przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska.

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.03.12, autor: wanilia)
Tagi: LE SACRE, Warszawskie Spotkania Teatralne
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Helloween
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Anna Krzeszowiec
7
Twenty One Pilots
8
Il Volo
9
Jean-Michel Jarre
10
Sophie Ellis Bextor
1
Kate Woods
2
Anthony D'Ambrosio
3
Johannes Schmid
4
Ari Aster
5
Felipe Vargas
6
Burhan Qurbani
7
Samuel Van Grinsven
8
Michael Chaves
9
Ron Howard
10
Darren Aronofsky
1
Aleksandra Borowska
2
Cezary Harasimowicz
3
Katie Spalding
4
Annette Fabiani
5
Sean OConnel
6
Krzysztof Bochus
7
Daniel Goleman
8
Joanna Szpak
9
Anna Kańtoch
10
Joanna Opiat-Bojarska
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia