Łukasz Zagrobelny wraca z utworem "Jeszcze nie raz"

W sieci ukazał się nowy utwór, zatytułowany "Jeszcze nie raz" polskiego piosenkarza Łukasza Zagrobelnego.


Pochodzi z Wrocławia, gdzie ukończył Technikum Ekonomiczne o profilu eksploatacja pocztowa oraz szkoły muzyczne pierwszego i drugiego stopnia. Uczył się także gry na akordeonie. Studiował na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, zdobywając tytuł magistra sztuki jako dyrygent chóralny. Od piętnastego roku życia brał udział w ogólnokrajowych amatorskich przeglądach, konkursach i festiwalach dziecięcych.

W 1997 roku został dostrzeżony przez nauczycielkę śpiewu i specjalistkę od emisji głosu Elżbietę Zapendowską, która zaprosiła go na prowadzone przez siebie i Andrzeja Głowackiego warsztaty wokalne w Grudziądzu.

W 1999 roku znalazł w gronie debiutantów XXXVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka "Przyszli o zmroku".
Wspierał wokalnie takich wykonawców jak Natalia Kukulska, Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. W 2003 roku w drugiej edycji programu telewizji Polsat Idol zakwalifikował się do grupy "ostatniej szansy". Śpiewał w programach telewizyjnych, m.in. Polsat Show Time, Tylko Nas Dwoje.

Występował na deskach Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Ma na swoim koncie role w musicalach: "Grease" (Anioł Stróż – specjalista do spraw nastolatek/młodzież Rydell High School), "Miss Saigon" (żandarm/Thuy/Schultz), "Koty" (Wiktor), "Taniec Wampirów" (zespół wokalny), "Akademia Pana Kleksa" (Alojzy Bąbel/Filip Golarz).
Jako frontman i wokalista zespołu Offside, nagrał płytę "Moja obsesja" (2004), promowaną przez dwa utwory - "Moja obsesja" i "Wiatr od słońca". Pochodząca z tego krążka piosenka "Dreaming about you" została zakwalifikowana do krajowego finału Eurowizji 2004 i zajęła 4. miejsce.

24 września 2007 roku ukazał się jego solowy album "Myśli warte słów", a promujące album single "Nieprawda" oraz "Życie na czekanie" stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Z wylansowanym przebojem "Nieprawda" wziął udział w finale konkursu 44. Sopot Festival 2007 i walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika.

Wiosną 2008 roku brał udział w 7. edycji programu ‘’Taniec z gwiazdami’‘. Wraz z jego partnerką Anną Głogowską zajął 8. miejsce na 14. możliwych, odpadając w 7 odcinku.

Piosenka "Nie kłam, że kochasz mnie" nagrana w duecie z Eweliną Flintą, promująca komedię romantyczną Piotra Wereśniaka Nie kłam, kochanie (2008), zyskała status przeboju i została nagrodzona na XLV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz zdobyła nagrodę publiczności i trzecie miejsce decyzją jury na 42. Bałtyckim Festiwalu Piosenki - Karlshamn 2008 (3 sierpnia). Duet Łukasza i Eweliny nagrodzony został 2m. miejscem na Telekamerach w kategorii Muzyka oraz na Viva Comet za Dzwonek Roku.

Łukasz Zagrobelny zdobył nominacje do nagrody Fryderyka 2008 w kategorii Nowa Twarz Fonografii, oraz dwie nominacje do Eska Music Awards w kategorii Artysta Roku Polska i Hit Roku Polska, a w dniu 25 kwietnia 2008 roku na gali EMA otrzymał nagrodę, w kategorii Artysta Roku.

W połowie lipca 2008 r. ukazała się reedycja albumu "Myśli warte słów". Płytę wzbogacono o 2 utwory - duet z Eweliną Flintą oraz singiel "Nie potrzeba więcej".

24 października odbyła się premiera słynnego filmu High School Musical 3, który promowała piosenka "Ty i Ja" nagrana przez Łukasza w duecie z Hanią Stach. Łukasz użyczył również głosu głównemu bohaterowi HSM - Troyowi, granemu przez Zaca Efrona.

Premiera drugiego solowego albumu Łukasza "Między Dźwiękami" odbyła się 24 kwietnia 2009. Płytę promowuje singiel "Jeszcze o nas" z muzyką Piotra Siejki i tekstem Karoliny Kozak oraz samego Łukasza Zagrobelnego, a także utwór "Mówisz i masz" i "Przyjdzie czas".

Na swój następny album Zagrobelny kazał czekać swoim fanom aż trzy lata. Premierę krążka ”Ja tu zostaję” zaplanowano na 27 marca 2012. ” Zrobiłem sobie przerwę między albumami, w tym czasie pojawiły się nowe inspiracje muzyczne. W naturalny sposób sięgnąłem do rzeczy, na których się wychowałem, do lat 70, 80, zafascynowały mnie stare brzmienia. To wszystko doprawione jest świeżymi brzmieniami, odważnymi aranżacjami i po prostu świetną zabawą w muzykę. Nowym singlem uchylam lekko drzwi do tego, co będzie można usłyszeć na mojej nowej płycie.. Nie przypuszczałem, że tak świetnie będę się czuć w tej nowej dla mnie stylistyce i mogę śmiało powiedzieć: Ja tu zostaję!! I to zostaję na dłużej.”

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.07.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Łukasz Zagrobelny, nowy utwór, Jeszcze nie raz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia