"Ballada o lutniku" w księgarniach już 30 września

30. września trafi na księgarniane półki kameralna opowieść "Ballada o lutniku" o dojrzewaniu osadzona w powojennej Sofii.

Czy przedmioty mają pamięć? Jeśli tak, jakie wspomnienia przechowują skrzypce, którym wybitnie uzdolniony lutnik szeptał intymne wyznania?

Heniga poznajemy przez pryzmat wspomnień dojrzewającego chłopca. Magiczna osobowość mistrza wypełnia cały świat Wiktora. W warsztacie starego lutnika powstają nie tylko skrzypce – to także schronienie przed mrocznym światem stalinizmu w Bułgarii. Droga Wiktora do dorosłości prowadzi przez niełatwe spotkania z przemijaniem i śmiercią, z niezrozumieniem i sąsiadami z kamienicy, którzy przywodzą na myśl bohaterów prozy Eleny Ferrante.

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.09.2020, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Ballada o lutniku, zapowiedź 2020, Wiktor Paskow
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
At the Gates
3
Crown Lands
4
Bryan Ferry
5
Black Label Society
6
Archive
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Robbie Williams
1
Łukasz Palkowski
2
Jan Komasa
3
Sarah Miro Fischer
4
Kleber Mendonça Filho
5
Sang-il Lee
6
Rafał Reyman Głombiowski
7
Maggie Gyllenhaal
8
David Borenstein, Pavel Talankin
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia