Czy kryzys męskości rzeczywiście istnieje?

30. września trafi na księgarniane półka pozycja wydawnicza, zatytułowana "Być mężczyzną. Co to dzisiaj znaczy?"

Każdy z nas potrzebuje własnej przestrzeni. Na zastanowienie się. Na ciszę. Współczesny świat nie zachęca do refleksji. Żyjemy szybko i jesteśmy otoczeni mnóstwem bodźców. Łatwo się pogubić, coraz trudniej zatrzymać. Często jesteśmy przeciążeni natłokiem spraw i obowiązków. Czasami mamy problem z odróżnieniem prawdy od fałszu. Tego, co ważne od tego co nieistotne.

Ogarnia nas informacyjny chaos, przesyt. W ciągu 24 godzin otrzymujemy taką liczbę komunikatów, ile człowiek w średniowieczu otrzymywał przez całe życie. Łatwo się w tym pogubić. Zatracić tożsamość. Kobiety swoją budują teraz bardzo intensywnie. A mężczyźni?

Jak to z nimi jest? Czy kryzys męskości rzeczywiście istnieje? Dla kogo jest problemem? Czy kobiety i mężczyźni oddalają się od siebie coraz bardziej? Dlaczego tak wiele związków się rozpada, skoro w każdym z nas jest pragnienie miłości?

O odpowiedzi na te i wiele innych pytań poprosiliśmy ekspertów, osoby, które wiedzą więcej i zachciały się tym podzielić. Każda rozmowa to zaproszenie do refleksji, lepszego poznania siebie i zagłębienia się w męski świat. Pytając o współczesnych mężczyzn poruszaliśmy zagadnienia uniwersalne i ważne dla każdego człowieka, niezależne od płci czy wieku, bowiem wszechobecny konsumpcjonizm doprowadził do tego, że zatraciliśmy się w ciągłej potrzebie brania. Pandemia pokazała, jak ważne jest bycie, istnienie, a nie tylko posiadanie. Ale pokazała też jak często najtrudniej jest z kimś po prostu być.

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.09.2020, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Być mężczyzną. Co to dzisiaj znaczy?, Burda Książki, Bożena Szwarc
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Bring Me The Horizon
3
Kasabian
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Tarja
7
Muse
8
Sienna Spiro
9
Suki Waterhouse
10
Evanescence
1
David Robert Mitchell
2
Yann Gozlan
3
Kei Ishikawa
4
Ridley Scott
5
Richard Linklater
6
Maciej Cuske
7
Christopher Nolan
8
Gabriele Muccino
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Sławomir Jarmuż
2
Jerzy Strzelczyk
3
Rollo May
4
Małgorzata Zielińska
5
Loreth Anne White
6
Sylvain Tesson
7
Robert A. Heinlein
8
Tomasz Jurys, Mateusz Grajek
9
Jerzy Gąssowski
10
Beata Ziaja
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia