"Młot na Szkotów. Edward I i wojny o niepodległość Szkocji" już w księgarniach

Edward I, który stał się znany późniejszym pokoleniom jako Scottorum Malleus, „Młot na Szkotów“, należał do budzących największy podziw królów średniowiecznej Anglii. Niniejsza książka oferuje całkiem nową interpretację kariery militarnej tego władcy, koncentrując się na jego kampaniach w Szkocji. Częściowo jest to studium osobowości Edwarda, człowieka niezwykłego. Jego zmagania z wytrwałymi przeciwnikami, w tym Robertem Bruce’em i Williamem Wallace’em, przeszły do legendy. Jednak David Santiuste zgłębia również szerszy kontekst kampanii szkockich prowadzonych przez króla i opisuje ich skutki dla ludzi z wszystkich warstw społecznych, zapewniając nam bogaty w szczegóły portret Wysp Brytyjskich objętych wojną.
David Santiuste dorastał w Doncaster w South Yorkshire i studiował historię na Uniwersytecie w St. Andrews, gdzie otrzymał stopień magistra z wyróżnieniem. Obecnie pracuje w Centre for Open Learning na Uniwersytecie w Edynburgu. Zajmuje się dziejami późnośredniowiecznej Brytanii. Interesuje się między innymi zagadnieniami relacji angielsko-szkockich, pielgrzymek oraz Wojny Dwóch Róż. Santiuste jest współautorem strony internetowej „Reflections of the Yorkist Realm (yorkistrealm.com).

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.10.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Młot na Szkotów. Edward I i wojny o niepodległość Szkocji, historia, David Santiuste
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Steve Hackett
2
Pink Floyd
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Paolo Genovese
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Cédric Klapisch
4
Ido Fluk
5
Celia Rico Clavellino
6
David Koepp
7
Dani de la Orden
8
Joseph Kosinski
9
Blandine Lenoir
10
David Marqués
1
Kobi Yamada
2
Marcel Moss
3
Emma Angstrom
4
Isabel Allende
5
Agata Zamarska
6
Barbara Kingsolver
7
Juan Gómez-Jurado
8
Monika Kacprzyk
9
Penn Holderness, Kim Holderness, Edward Hallowell
10
Molly Jong-Fast
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia