Wystawa Anety Olszewskiej - Kołodziejskiej

Siemiatycki Ośrodek Kultury ma przyjemność poinformować o wystawie Anety Olszewskiej - Kołodziejskiej.

Wystawa będzie trwała do 21. listopada

Aneta Olszewska-Kołodziejska urodziła się w Siemiatyczach w 1986 roku. Obecnie mieszka i tworzy w Siemiatyczach.

Liceum Plastyczne  im. Wojciecha Kossaka w Łomży ukończyła z wyróżnieniem w 2006 roku uzyskując tytuł Plastyka o specjalności grafika warsztatowa. W 2011 roku uzyskała dyplom na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Dyplom artystyczny z malarstwa pt. „Pejzaż liniowy” wykonała pod kierunkiem prof. sztuk plast. Mieczysława Hermana.

W 2015 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki na specjalności Konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Wykonała dyplom artystyczny z kopii ikony pt. „Barwny ornament na ikonach z Kolekcji Ikon i Rzemiosła Bizantyjskiego Muzeum Narodowego w Warszawie w oparciu o ikony Matki Boskiej Kazańskiej i Św. Mikołaja” pod kierunkiem prof. ASP dr hab. Danuty Stępień.

W 2016 roku ukończyła studia podyplomowe we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie na kierunku Technika i informatyka. Pracę podyplomową napisała pod kierunkiem dr inż. Jarosława Seńko, na temat „Wykorzystanie papieru do praktycznego nauczania techniki”.
Zdobytą wiedzę wykorzystuje w twórczości artystycznej oraz dzieli się nią w edukacji plastycznej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tworzy malarstwo ekspresyjno-abstrakcyjne o tematyce opartej na pejzażu natury oraz przestrzeni miejskiej. Wykorzystuje szeroką gamę kolorystyczną o charakterze rozrzuconych plam barwnych, które kształtują wewnętrzne światło w obrazie, wyznaczają kompozycję i swego rodzaju rytm. Każde przedstawienie w malarstwie jest pretekstem do przelania emocji i nastroju, jaki towarzyszy w trakcie działań twórczych artystki. W oparciu o wiedzę z technologii malarstwa tablicowego wykonuje ikony tradycyjne jak i współczesne. Prace często wzbogaca złoconymi ornamentami.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, Targach Sztuki na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego, aukcjach Młodej Sztuki oraz wielu innych wydarzeniach artystycznych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.11.20, autor: blackrose)
Tagi: wystawa, Siemiatycze, dmuchawce, pejzaż, krajobraz, Aneta Olszewska- Kołodziejska
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia