Projekt Shame przedstawia klip do kawałka "Water in the Well"

Shame powraca z drugim krążkiem, zatytułowanym „Drunk Tank Pink", który ukaże się 15 stycznia nakładem wytwórni Dead Oceans.

„Water in the Well” to pierwszy zwiastun muzyczny promujący najnowsze wydawnictwo. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Pedro Takahashiego.

Na „Drunk Tank Pink” są momenty, w których trzeba się upewnić, czy to ten sam zespół, który w 2018 r. stworzył „Songs Of Praise”. Grupa dokonała brzmieniowej rewolty i nagrała odważniejszy materiał wyprodukowany przez Jamesa Forda.

Zespół, który ostatnie lata spędził w drodze, grając niezliczone koncerty w pubach i małych lokalach w południowym Londynie, w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń musiał się na chwilę zatrzymać i osiąść w jednym miejscu. Adaptując się do nowej domowej rzeczywistości, po raz pierwszy od powstania grupy, lider Charlie Steen musiał zmierzyć się ze swoją psychozą.

„Kiedy po raz pierwszy doświadczasz intensywnego życia w trasie, wydaje ci się, że jesteś niezniszczalny. Po kilku latach dochodzisz jednak do punktu, w którym zdajesz sobie sprawę, że każdy potrzebuje czasem kąpieli i dobrego snu” - mówi Charlie.

Intensywna walka z gorączkowymi snami przekonała Steena, że leczenie demonów przy pomocy farmakologii nie jest dobrym planem działania i że nadszedł czas, aby spojrzeć w głąb siebie.

„Kiedy muzyka przestaje grać i otacza cię cisza, stajesz się bardzo świadomy siebie. I właśnie ta cisza jest tematem przewodnim nowej płyty” - dodaje Charlie.

Steen zamknął się w różowym pokoju, który łagodził nastroje pijanych współlokatorów, aby poddać się refleksji i zacząć pisać nowe utwory. Zastanawiał się nad psychologicznymi konsekwencjami bycia w zespole. Odczuwał utratę kontaktu ze sobą, narastający kryzysu tożsamości zarówno zespołu jak i całego ich pokolenia.

„Tematem, który zawsze przewijał się podczas spotkań z kumplami był kryzys tożsamości, przez który wszyscy przechodziliśmy. Nikt nie wie, co się do cholery dzieje” - mówi Charlie.

Tracklista „Drunk Tank Pink”:


1. Alphabet
2. Nigel Hitter
3. Born in Luton
4. March Day
5. Water in the Well
6. Snow Day
7. Human, for a Minute
8. Great Dog
9. 6/1
10. Harsh Degrees
11. Station Wagon

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.11.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Shame, Drunk Tank Pink, klip, nowa płyta, Water in the Well
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bocelli Andrea
2
Świerczyńska Natalia
3
AC/DC
4
Czesław Śpiewa
5
Happysad
6
Norah Jones
7
Madelkeine Peyroux
8
9
Brodka
10
Aurora
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Bednarek Adrian , Ćwirlej Ryszard , Greń Hanna , Guzowska Marta , Janiszewska Izabela , Małecki Robert , Matyszczak Marta , Rogala Małgorzata , Stachula Magda , Szczygielski Bartosz , Zielke Mariusz , Żarski Przemysław
4
Hansen Dorte
5
Coben Harlan
6
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
7
Ostrowska Agata
8
Moyes Jojo
9
Socha Natasza
10
Tapia Ivan , Montse Linde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia