Roxen i Alexander Rybak prezentują klip do utworu "Wonderland"

Możecie już zobaczyć klip do utworu "Wonderland" od Roxen.

Roxen postanowiła przygotować się do Eurowizji 2021, nawiązując współpracę ze zwycięzcą konkursu z 2009 roku - Alexandrem Rybakiem. Efektem tej niezwykłej kooperacji jest piosenka "B", której towarzyszy równie niezwykły teledysk, łączący elementy disco z klimatem "Alicji w Krainie Czarów". Inspiracją do utworu były emocje, które towarzyszyły B w ostatnim czasie, a które postanowiła przedstawić poprzez wymyśloną rzeczywistość.

"Cieszę się, że w końcu klip do "Wonderland" ujrzał światło dzienne" - mówi Roxen. "To jeden z moich ulubionych. Uwielbiam cały jego koncept - to moja historia, mój świat. Zależało mi na tym, by zarówno piosenka jak i wideo nakłaniały do fantazjowania i marzeń o nieziemskim świecie".

Twórcami utworu są James Daniel Lewis, Chelcee Maria Grimes i Alexander Rybak, a za produkcję odpowiadają James Richard Newman i Mădălin Roșioru.

Teledysk do "Wonderland" wyreżyserowali Raluca Netca, Alex Chițu, z kolei zdjęciami i realizacją zajęła się firma Loops Production.

Rozmarzone brzmienia i bogaty, jedyny w swoim rodzaju głos, przynoszą Roxen sukces z każdym kolejnym wydawnictwem. Zadebiutowała, współpracując z Sickotoyem przy piosence "You don't love me", która znalazła się w top 10 najczęściej prezentowanych utworów w rozgłośniach radiowych w Rumunii i Bułgarii, a także trafił na anteny we Francji, Meksyku, Hiszpanii, USA i Turcji. Jej pierwszy samodzielny singiel "Ce-ți cântă dragostea" zgromadził 30 milionów odsłon na YouTube. Sukces w kraju ugruntowała przebojem "Spune-mi", który jest jednym z najczęściej granych w Rumuni. Jej utwór "How to break a heart" rozpoczął współpracę Roxen z Warner Music Group.

Roxen urodziła się w Cluj, w Rumunii. Zaczęła śpiewać gdy miała 7 lat. Wygrała kilka muzycznych konkursów i od początku wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie.

Gdy była dzieckiem ciągnęło ją do różnych artystycznych zajęć - pisania i publikowania książek, śpiewania na szkolnych festiwalach, aktorstwa, pisania sztuk teatralny a w końcu i kręcenia ich. Zawsze czuła, że jej miejsce jest na scenie.

Dla Roxen każde muzyczne doświadczenie to nowa podróż do innego wymiaru. Jej muzyczna aura jest niczym zaklęcie, które generuje zupełnie nowy świat. Świat gdzie życie nie jest czarno-białe, świat gdzie widać tęcze.

Wiosną 2020 roku Roxen miała 2 piosenki w top 10 radiowych przebojów w Rumunii - "You don't love me" i "Ce-ti canta dragostea". "You don't love me" feat. Sickotoy hipnotyzuje, wciągając do unikatowego świata clubbingu i nocnego życia. Kilka tygodni po premierze, piosenka trafiła na playlisty największy rozgłośni radiowych we Francji, w Meksyku, USA, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwie, Kosowie, Słowenii, Kazachstanie, Estonii i Mołdawii. Ponadto zgromadziła 15 milionów odsłon na YouTube.

Lato 2020 to dla Roxen nowy hit "Spune-mi", który po pierwszym miesiącu miał już 5 milionów wyświetleń na YouTube i piął się w górę na listach przebojów. Teledysk do "Ce-ti canta dragostea" ma już 25 milionów odsłon na YouTube i okupuje szczyt radiowej listy przebojów od ponad 8 tygodni.

Roxen uważa, że jej muzyka to rodzaj terapii nie tylko dla niej, ale i jej fanów, a rozmarzony vibe i kosmiczny wygląd tylko w tym pomagają. W zamyśle wokalistki piosenki, które tworzy, powinny mieć iście leczniczą moc i wprowadzać harmonię. Muzyka Roxen, niczym miłość, jest uniwersalna.

Eurowizja 2020

1 marca rumuńska publiczność i jury wybrali Roxen, by w maju 2020 roku z piosenką "Alcohol You" reprezentowała Rumunię podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie. To jeden ulubionych i najbliższych sercu Roxen utworów, który traktuje o błogich chwilach, gdy naprawdę nawiązujemy więź ze sobą.

Utwór jest tak bliski Roxen, bo opowiada właśnie o niej. Artystka przyznaje, że udaje jej się naprawdę nawiązać kontakt z samą sobą niezwykle rzadko, tylko gdy zdoła odciąć się od hałasu, który nas otacza. Podkreśla, że błahe problemy, pozorne dramaty, kłótnie z bliskimi czy problemy w szkole bądź w pracy nie są tak ważne, jak równowaga, jak odnalezienie wewnętrznego spokoju i nawiązywanie więzi ze sobą. W tych chwilach, kiedy oczekiwania łączą się z rzeczywistością, można odnaleźć prawdziwe szczęście. Kiedy nie wymagamy od innych czegoś, czego sami nie możemy zaoferować, kiedy przestajemy zazdrościć i zaczynamy ufać ludziom, kiedy rywalizujemy tylko ze sobą, kiedy udaje nam się zrealizować cele.

"Alcohol You" idealnie współgra z przesłaniem, które niesie Roxen, stawiając czoła rzeczywistości i samej sobie. To piosenka o związku Roxen z samą sobą, o poszukiwaniu i odnajdywaniu równowagi oraz odrzucaniu hałasu, agitacji oraz pozornych dramatów.
"Alcohol You" to coś więcej niż piosenka. To cześć historii Roxen, zaśpiewana pięknie i z emocjami.

"Chcę być iskrą, która roznieca ogień w życiu innych. I zachęcam wszystkich, by robili to samo. Świat będzie wtedy znacznie milszym miejscem".

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.12.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Roxen, klip, Wonderland, Alexander Rybak
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Cohen
2
Maria Sødahl
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Jim Jarmusch
10
Wojciech Kasperski
1
Burton Jessie
2
Macht Christopher
3
Halber Małgorzata , Drenda Olga
4
Socha Natasza
5
Jensen Louise
6
Coben Harlan
7
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
8
Ostrowska Agata
9
Moyes Jojo
10
Lepore Jill
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia