Lekcja czytania Olgi Tokarczuk - I Toruński Festiwal Książki

W ramach Toruński Festiwal Książki, znani dziennikarze - Tomasz Pindel oraz Szymon Kloska porozmawiają o twórczości polskiej noblistki Olga Tokarczuk. W szczerej rozmowie postarają się odpowiedzieć na pytanie, od czego zacząć lekturę jej dzieł oraz co uznają w nich za szczególnie ciekawe. Zdradzą także kilka okołonoblowskich ploteczek, nie unikając trudnych tematów związanych z atakami na noblistkę, wpisujących się w długą tradycję dyskredytacji literackich luminarzy.

Szymon Kloska i Tomasz Pindel - dwóch autorów, którzy w każdy poniedziałek od godz. 16:00 zapraszają słuchaczy na godzinę z Piątką z literatury w RMF Classic. Co tydzień prezentują tam pięć ciekawych książek. Współtworzą również podcast Półka idealna, gdzie recenzują pozycje, które według nich powinny znaleźć się obowiązkowo na półce z książkami.

Tomasz Pindel jest cenionym tłumaczem literatury hiszpańskojęzycznej, ze szczególnym wskazaniem na latynoską. Jest publicystą oraz redaktorem serwisu lubimyczytac.pl. Współpracuje także z Gazetą Wyborczą, Tygodnikiem Powszechnym, jest byłym długoletnim pracownikiem Instytutu Książki.

Szymon Kloska to dziennikarz, bloger i bibliofil, krytyk oraz aktywista literacki, współprowadzący licznych programów telewizyjnych i radiowych o literaturze: WOK – Wszystko o Kulturze, Książki na Lato i Myślnik. Wieloletni pracownik Instytutu Książki, związany z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Spotkanie obędzie się 15 grudnia o godz. 19:00 na Facebooku: Centrum Literatury CSW, Centrum Kultury Dwór Artusa i Toruński Festiwal Książki. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Uwaga! Niespodzianki!

Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki - Księgarnia Kafka i spółka - 15% i Księgarnia Hobbit - 5%.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph

Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.12.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Lekcja czytania Olgi Tokarczuk, I Toruński Festiwal Książki
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Sławiński Adam
2
Stańko Krystyna, Bukowski Dominik, Lemańczyk Piotr
3
Kwiat Jabłoni
4
Wilson Steven
5
Kondraccy
6
Transatlantic
7
Wardruna
8
The Pretty Reckless
9
Dezerter
10
Smith & Burrows
1
Borchardt Marcin
2
Munden Marc
3
Wieczur-Bluszcz Anna
4
Domalewski Piotr
5
Boyd Sam
6
Gliński Robert
7
Sia
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
Schweitzer Vivien
2
Stawowy Adam
3
Moriarty Liane
4
Strugacki Arkadij , Strugacki Borys
5
Bilyeau Nancy
6
Grochola Katarzyna
7
Redfearn Suzanne
8
Rooney Sally
9
Hoover Colleen
10
Mitra Tomasz
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia