Humor i znakomite tempo akcji w powieści "Powrót do gwiazd"

14. grudnia ukazała się pozycja wydawnicza, zatytułowana "Powrót do gwiazd".

Współpraca Cyrila M. Kornblutha i Frederika Pohla zaowocowała kilkoma bardzo udanymi powieściami w latach 50. Największy rozgłos przyniosła im powieść „Handlarze kosmosem”, ale równie dobra jest „Powrót do gwiazd”. Te powieści charakteryzują się świeżymi pomysłami, humorem i znakomitym tempem akcji.

Planeta Hasleya jest jednym z kilkuset skolonizowanych przez Ziemian światów. Od dnia przybycia kolonistów minęło czternaście stuleci i niektórzy zauważają, że stan posiadania kolonistów kurczy się, a społeczność popada w rutynę i marazm. łączność z innymi światami ludzkimi zapewniają potężne Liniowce, dowożąc produkty na wymianę i zapewniając impuls gospodarce. Ale Liniowce przybywają coraz rzadziej, ostatnio raz na pokolenie. A ostatnia wizyta statku, dowodzonego przez zidiociałą załogę, dowodzi, że w Galaktyce dzieje się źle.

Szef jednej z korporacji ma dostęp do logów Liniowca i dowiaduje się, że ich świat był jednym z ostatnich celów zapasowych dla statku. Inne planety nawet nie odpowiedziały na sygnał. Liniowiec posiada szybki statek zwiadowczy, w którym Planeta Hasleya wysyła swojego przedstawiciela do gwiazd, celem zbadania sytuacji.

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.12.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Powrót do gwiazd, C.M. Kornbluth, Frederik Poh
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arjen Anthony Lucassen
2
Sophie Ellis Bextor
3
Il Volo
4
Tom Odell
5
Jean-Michel Jarre
6
Matteo Bocelli
7
Anna Krzeszowiec
8
Twenty One Pilots
9
The Hives
10
Helloween
1
Samuel Van Grinsven
2
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
3
Darren Aronofsky
4
Ferzan Özpetek
5
Michael Shanks
6
Julien Colonna
7
Paolo Cognetti
8
Danny Boyle
9
Guillaume Nicloux
10
Paolo Genovese
1
Freida McFadden
2
Anna Wacławik, Maria Ciesielska
3
Liz Lawson
4
Katja Hoyer
5
Grażyna Plebanek
6
Lisa Scottoline
7
Michał Zgajewski
8
Joanna W. Gajzler
9
Igor Kaczmarczyk
10
Maciej Kaźmierczak
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia