Inny nie znaczy obcy - Warsztaty inkluzywności

Przedstawiamy nowy cykl warsztatów "Inny nie znaczy obcy" 

Wszyscy się różnimy, każdy z nas jest inny. I to jest piękne i wzbogacające. Ale skoro może być tak pięknie, to dlaczego jest tak źle (ostatnie miejsce w rankingu krajów europejskich)? Co zrobić, aby inność drugiego człowieka nie wywoływała w Tobie poczucia obcości, od którego już tylko krótka droga do wykluczenia, a nawet wrogości? 

Przecież masz dobre intencje, nie chcesz nikogo krzywdzić. Ale doświadczenie pokazuje, że dobre intencje nie wystarczą! Potrzebna jest Ci wiedza. Wiedza o tych z nas, których najczęściej dotyka wykluczenie - ludziach innej rasy, innej orientacji seksualnej, innej narodowości, niepełnosprawnych, starszych, kobietach funkcjonujących w męskim otoczeniu itd. 

W ramach serii warsztatów, prowadzący przekażą Ci konkretną wiedzę i opowiedzą poruszające historie ze swojego doświadczenia aktywistów i konsultantów wdrażających inkluzywność w największych organizacjach. Jeśli chcesz tworzyć inkluzywną przestrzeń i angażować różnorodnych ludzi, ta seria warsztatów jest dla Ciebie.

Język, który nie wyklucza:

Słowa, których używamy, mogą dodawać ludziom skrzydeł. Są też słowa, które mogą im je podcinać i ranić. Czy zdarza Ci się używać wobec innych ludzi języka, który jest dla nich sygnałem, że należą do innej, w domyśle gorszej, kategorii ludzi? Nie wiesz tego, bo ci ludzie zwykle nie powiedzą Ci, że poczuli się przez Ciebie wykluczeni. W efekcie Twoich słów doznają szoku i przykrości, a dopiero po czasie sami dojdą do tego co było dla nich raniące.

Jak zatem mówić o ludziach o innym kolorze skóry? Jakich pytań unikać w kontakcie z ludźmi innej nacji? Jak się komunikować, aby angażować ludzi, których na co dzień dotyka wykluczenie? Jak ćwiczyć swój mięsień empatii dla inności?

Dzięki temu warsztatowi dowiesz się, jak rozpoznać język, który wyklucza i jak zamienić go na język inkluzywny.

Zapisz się TUTAJ: https://calendly.com/vcw/inny-nie-znaczy-obcy

Warsztat poprowadzą:

Lidka Nwolisa - aktywistka, mediatorka i coach biznesowy. Jest założycielką antydyskryminacyjnej Fundacji Porta. Prowadzi mediacje pokojowe według metody Non-Violent Communication. Jest pierwszym w Polsce coachem biznesowym akredytowanym przez ICF. Prywatnie żona i mama czwórki dzieci.

Bogdan Łapiński - coach i trener biznesowy. Posiada 30 lat doświadczenia w zarządzaniu firmami i zespołami. Założyciel i dyrektor polskiego oddziału firmy Corporate Coach U. Założyciel i pierwszy prezes polskiej sekcji Międzynarodowej Federacji Coachingu. Szef centrum buddyjskiego i instruktor medytacji.

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.01.21, autor: blackrose)
Tagi: Inny nie znaczy obcy, warsztaty inkluzywności
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miśkiewicz Dorota , Miśkiewicz Henryk
2
Jones Norah
3
Sobel
4
Lovato Demi
5
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
6
Gutek
7
Cave Nick, Ellis Warren
8
Girl In Red
9
Evanescence
10
Sochacka Kaśka
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
King Stephen
2
Czornyj Max
3
Quammen David
4
Sharon Jones
5
Tschida Sam
6
Markowski Adrian
7
Saltz Jerry
8
Glukhovsky Dmitry
9
Niemczynow Anna H.
10
Turowska Zofia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia