Spotkanie online "Nie ma takich kobiet"

Zapraszamy w czwartek 28 stycznia o g. 19.00  na drugie spotkanie online wokół książki "Nie ma takich kobiet" Violetty Nowakowskiej, wrocławskiej dziennikarki, pisarki i publicystki. Pytania będzie zadawał dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury Irek Grin.

Bardzo dobrze przyjęta książka Nowakowskiej to barwne reportaże o mieszkankach Dolnego Śląska, kobietach dumnych, upartych i niezłomnych. W rozdziale o Joannie Lisek, autorka pisze o tak:

"Zdjęcie sprzed stu lat uwiecznia identycznie siedzącą Bronię, w słomkowym kapeluszu, z książką na kolanach, wysuwającą wdzięcznie wąską stopę w sznurowanym trzewiczku. Bronia – wątła dziewczynka o uważnym spojrzeniu nękana odwiecznym pytaniem: „Kim jestem?”, zapisująca swoje przemyślenia po rosyjsku, by odciąć domownikom możliwość popełnienia niedyskrecji.  Wybitnie zdolna i ciągle głodna wiedzy Bronia, posługująca się biegle polskim, hebrajskim i jidysz, a później jeszcze francuskim i angielskim (w rezultacie uczyła się siedmiu języków). Pochodzi z rodziny chasydzkiej i jest feministką. Chorowita i delikatna, a przy tym głodna wiedzy i nieugięta w dążeniu do celu. O edukację walczy z pazurami. Dla Joanny „pazury”, czyli waleczność Broni, muszą mieć szczególne znaczenie."

Spotkanie na żywo będzie można obejrzeć na profilach facebookowych Warstw, Wrocławskiego Domu Literatury oraz Wrocławia Miasta Literatury UNESCO oraz na kanale YouTube WDL.

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.01.21, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Nie ma takich kobiet, Violetta Nowakowska, spotkanie online
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Paweł Miśkiewicz
2
Ewa Platt
3
Ilaria Lanzino
4
Sebastian Fabijański
5
Anna Kękuś
6
Łukasz Czuj
7
reż. Mariusz Treliński
8
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
9
Gabriela Zapolska
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia