"Long Way": Wirtualny pokaz i spotkanie z reżyserką

Zapraszamy 10. lutego o godz. 19:00 na e-kinopodbaranami.pl na wirtualny pokaz filmu "Long Way" - prezentowanego na licznych festiwalach dokumentu Weroniki Mliczewskiej, będącego zapisem niezwykłej podróży do Indii, którą autorka odbyła w poszukiwaniu bratniej duszy. Po domowej projekcji filmu odbędzie się wirtualna rozmowa z reżyserką, którą poprowadzi Anita Piotrowska.

"Long Way" to film dokumentujący misję niemożliwą. Weronika Mliczewska wyrusza w nim do Indii, aby szukać kobiety, którą spotkała sześć lat wcześniej w Izraelu. Reżyserka nie zna jej imienia, ani rejonu pochodzenia. Ma tylko zdjęcie i różaniec, który ta tajemnicza osoba ofiarowała jej jako najważniejszą posiadaną rzecz.

Poszukiwanie anonimowej kobiety w jednym z najludniejszych krajów świata wystawia reżyserkę na pośmiewisko i wywołuje szereg wątpliwości. Nie odbiera jednak silnego, wewnętrznego przekonania o słuszności działań i nie ucisza wewnętrznego głosu, motywującego do dalszej drogi.

"Long Way" to intymny, autobiograficzny dokument wypełniony głębokim namysłem nad międzyludzkimi relacjami, pełen zachwytu nad otaczającym światem i jego niezwykłą naturą. To także przepiękny portret Indii – kraju kontrastów i religijnego tygla – uchwycony kamerą Sebastiana Corta. Reżyserka Weronika Mliczewska z antropologiczną wnikliwością przygląda się życiu na Półwyspie Indyjskim, jednocześnie nadając filmowej wyprawie charakter prawdziwej, duchowej przygody.

Po seansie filmu odbędzie się wirtualne spotkanie z reżyserką, Weroniką Mliczewską, które poprowadzi Anita Piotrowska (“Tygodnik Powszechny”).
Szczegóły niebawem.

BILETY: 15 zł
Dostępne na www.e-kinopodbaranami.pl

O FILMIE:

LONG WAY
reż. Weronika Mliczewska, Polska 2017, 57’

Co się wydarzy, jeżeli przekroczymy granice niemożliwego? Jak potoczyłoby się nasze życie gdybyśmy zamiast wątpić po prostu ruszyli przed siebie? Długa droga to dokument o podróży do Indii. Reżyserka wyrusza, aby szukać kobiety, z którą sześć lat wcześniej - w Izraelu - poczuła niezwykle silną więź. Reżyserka ma tylko jej zdjęcie, nie zna jej imienia ani nie wie, skąd jest. Wyrusza z misją niemożliwą do spełnienia, do najbardziej zaludnionego kraju na świecie, wystawiona na pośmiewisko i wątpliwości, lecz z silnym wewnętrznym przekonaniem, że musi to zrobić. Nagle zaczynają się dziać rzeczy, których nikt nie był w stanie przewidzieć.

Weronika Mliczewska - antropolożka, reżyserka i fotografka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, reżyserię oraz antropologię na Goldsmiths, University of London, fotografię w Akademii Fotografii oraz film na UCLA Extensions w Los Angeles. Prowadziła badania terenowe oraz projekty audiowizualne wśród Saamów za Kołem Polarnym, w Ameryce Centralnej oraz w siedzibie ONZ w Genewie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.02.21, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Long Way, wirtualny pokaz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miśkiewicz Dorota , Miśkiewicz Henryk
2
Jones Norah
3
Sobel
4
Lovato Demi
5
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
6
Gutek
7
Cave Nick, Ellis Warren
8
Girl In Red
9
Evanescence
10
Sochacka Kaśka
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
King Stephen
2
Czornyj Max
3
Quammen David
4
Sharon Jones
5
Tschida Sam
6
Markowski Adrian
7
Saltz Jerry
8
Glukhovsky Dmitry
9
Niemczynow Anna H.
10
Turowska Zofia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia