Bloki na „Dzikim Zachodzie”. Dlaczego warto mieszkać na Woli?

Wystawa "Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku" zaprasza na cykl spotkań online poświęconych wpływowi zmian w tkance miejskiej na życie społeczne.

Bloki na „Dzikim Zachodzie”. Dlaczego warto mieszkać na Woli?

W czasie wykładu przyjrzymy się najbliższym okolicom Muzeum Woli i peerelowskim osiedlom przy ul. Platynowej i Srebrnej. Wykład będzie miał charakter fotograficznego spaceru, w czasie którego pofantazjujemy o mieszkaniu w tej dzielnicy wczoraj i dziś.

Wola zmienia się z dzielnicy przemysłowej w biurową i mieszkaniową. Od dekady rosną w zachodniej części miasta wieżowce i nowe osiedla. Ogromny ruch budowlany na Woli w ostatniej dekadzie zmienił charakter dzielnicy. Jednak nawet ambicjom deweloperów burzących stare fabryki oparły się różnorodne, oryginalne typy zabudowy mieszkaniowej, pojedyncze kamienice i solidne bloki z PRL.


Wykład poprowadzi Tomasz Fudala – historyk sztuki i kurator wystaw, pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Kurator festiwalu "Warszawa w budowie". Prowadzi projekt konserwacji Domu Hansenów w Szuminie. Otrzymał nagrodę krytyków im. Jerzego Stajudy za wystawę "Spór o odbudowę Warszawy".

czwartek 8 kwietnia 2021, godz. 18:00

wykład online, transmisja live na Facebooku Muzeum Woli https://www.facebook.com/muzeum.wola

prowadzący: Tomasz Fudala

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.04.21, autor: blackrose)
Tagi: Bloki na Dzikim Zachodzie, wykład
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Archive
2
Gorillaz
3
Avatar
4
Balu Brigada
5
Megadeth
6
Karnivool
7
Robbie Williams
8
Robert Plant
9
Dropkick Murphys
10
Bob Dylan
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Maggie Gyllenhaal
3
Jan Komasa
4
Joachim Trier
5
Łukasz Palkowski
6
Gan Bi
7
Josh Safdie
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Ashley Winstead
2
Elena Ferrante
3
Maciej Siembieda
4
Agatha Christie
5
Wojciech Burdelak
6
Emilia Szelest
7
Halldór Laxness
8
Marta Kisiel
9
Małgorzata Rogala
10
Anthony Horowitz
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia