Aleksandra Kurzak laureatką Fryderyka

Z ogromną radością informujemy że album "Desire" otrzymał FRYDERYKA w kategorii „Najlepszy polski album za granicą”.

Znakomita, światowej sławy sopranistka i absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej, Aleksandra Kurzak, otrzymała nagrodę FRYDERYK 2021 w kategorii „Najlepszy polski album za granicą” za płytę Desire. Aleksandra Kurzak.

Na krążku znajdują się arie z oper m.in. Piotra Czajkowskiego, Antonína Dvořáka, Giacoma Pucciniego czy Georges’a Bizeta. Artystce towarzyszy wiedeńska Morphing Chamber Orchestra, dyryguje Frédéric Chaslin.

Aleksandra Kurzak to polska sopranistka święcąca triumfy na największych scenach operowych Świata. Artystka regularnie występuję na deskach nowojorskiej Metropolitan Opera, mediolańskiej La Scali, Royal Opera House w Londynie, Bayerische Staatsoper w Monachium i wielu innych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.06.2021, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Aleksandra Kurzak, Desire, Fryderyk, Najlepszy polski album za granicą
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
At the Gates
3
Crown Lands
4
Bryan Ferry
5
Black Label Society
6
Archive
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Robbie Williams
1
Łukasz Palkowski
2
Jan Komasa
3
Sarah Miro Fischer
4
Kleber Mendonça Filho
5
Sang-il Lee
6
Rafał Reyman Głombiowski
7
Maggie Gyllenhaal
8
David Borenstein, Pavel Talankin
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia