Monika Wiśniewska i jej anglojęzyczny singiel “Anxiety”

Monika Wiśniewska i jej anglojęzyczny singiel o trudnym tytule "Anxiety" (znaczący po polsku "niepokój") to piękna melodia, która łączy się z refleksyjnym tekstem o trudach, jakie możemy przeżywać w życiu, gdy nie jesteśmy pewni co zrobić i toczymy walkę ze sobą. Artystka nie zwala winy na innych, sama wie, że nie jest idealna i w momencie przedstawianym w utworze - nie wie jaką decyzję podjąć.


Sam singiel utrzymany jest w stylistyce popularnego indie-popu z porcją elektroniki i wyrazistego wokalu, doskonale śpiewającej po angielsku, polskiej Artystki. Monikę cechuje unikalna barwa głosu, która doskonale współgra z zagranicznie brzmiącą kompozycją i aranżacją utworu. Piosenka pełna jest zarówno tych dobrych jak i złych emocji - dokładnie takich, jakie towarzyszą nam w chwilach przywoływanych w piosence. Singiel powstawał we współpracy z Michaelem Jayem z Los Angeles - uznanym producentem na tamtejszym rynku, który uwierzył w barwę i umiejętności wokalne debiutującej Artystki.

Monika stawia na tekst po angielsku nie bez powodu - jest zdecydowaną fanką życia za granicą, często podróżuje oraz jak twierdzi, ma więcej znajomych poza Polską niż w naszym kraju. Docelowo zamierza wyemigrować, dlatego też jej muzyka zdecydowanie przypomina zagraniczne przeboje a tekst nie jest w naszym rodzimym języku.

Piosenka ma charakter uniwersalny i kierowana jest dla każdego, tak jak i tematyka, z którą się wiąże: "Myślę, że każdy może odnaleźć w niej cząstkę siebie, ponieważ zawsze spotykamy chwilę zwątpienia w swoim życiu. Z tyłu głowy mamy wówczas szare, negatywne myśli, które nie pozwalają nam się uwolnić i w pełni ukazać, jedna z czasem przeistaczają się one w coś pozytywnego, dające nadzieję na lepsze jutro." - mówi Artystka.

Do singla powstał też utrzymany w ekskluzywnym miejskim klimacie przeplatanym z pięknymi plenerami z malowniczym akwenem. Monika ukazuje się w nim jako silna, młoda, niezależna kobieta, którą dopadają zarówno pozytywne jak i negatywne myśli. Artystka też co jakiś czas "odpływa" w sceny plenerowe, nadając piosence bardziej pozytywnego nastroju, który jednak nie jest w stanie się na dobre zadomowić w duszy wokalistki ze względu na wciąż targające nią różnorakie emocje.

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.07.21, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Monika Wiśniewska, Anxiety
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Berry-Dee Christopher
2
David Hatcher Childress
3
Terry Pratchett
4
Michael Katz Krefeld
5
James Marlon
6
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
7
Susan Elizabeth Phillips
8
Nadia Sawczenko
9
Nils Thorsen
10
Hanni Munzer
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia