Porozmawiajmy o kulturach arabskich!
Zawsze chciałeś porozmawiać z kimś o kulturze arabskiej, ale nie miałeś kogo zapytać? Chcesz wiedzieć jak wygląda życie w Afryce Północnej czy Azji Południowo-Zachodniej, ale nie znasz nikogo, kto stamtąd pochodzi?
"Let's Talk Arabic Cultures! Porozmawiajmy o kulturach arabskich!" to wydarzenie, podczas którego każda z osób uczestniczących będzie mogła zadać dowolne pytania i indywidualnie porozmawiać o kulturze arabskiej z czwórką arabskich mieszkańców Krakowa na zasadzie zbliżonej do idei Żywej Biblioteki (sprawdź czym jest metoda Żywej Biblioteki tutaj: http://zywabibliotekapolska.pl/zywa-biblioteka/metoda/). Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję spróbować arabskich słodyczy.
Gośćmi spotkania będą goście Ehab al-Otibi, Saloua Pazdor oraz Rim Shalhoub. Spotkanie z Nowymi Krakowianami z krajów arabskich odbędzie się w języku polskim i angielskim.
Wydarzenie odbędzie się 1 października o 19:30 - 21:00 w Centrum Wielokulturowym w Krakowie przy al. Daszyńskiego 22 w Krakowie.
Ilość miejsc ograniczona (15 miejsc). Możliwość indywidualnej rozmowy z każdym i każdą z naszych gości będzie ograniczona do 8 minut na osobę.
Osoby chętne do udziału w spotkaniu prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/dfnD8vdDc4WPA3E76. Rejestracja będzie czynna do 29 września 2021 roku.
Bezpośrednio przed spotkaniem (od godziny 18:00) w Centrum Wielokulturowym w Krakowie odbędzie się spotkanie z Nowymi Krakowianami pochodzącymi z Afganistanu pod tytułem “Let's talk Afghanistan! Porozmawiajmy o Afganistanie!”, podczas którego będzie można porozmawiać z mieszkańcami Krakowa pochodzącymi z Afganistanu (to wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Link do wydarzenia: https://bit.ly/LetsTalkAfghanistan).
Oba spotkania są częścią Festiwalu Wielokulturowego - Nowi Krakowianie 2021. Aby dowiedzieć się więcej i poznać program wydarzenia, wejdź tutaj: https://www.facebook.com/events/353622983152807.
Organizatorzy: Centrum Wielokulturowe w Krakowie, Internationaler Bund Polska, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Instytut Kultury Willa Decjusza, Program Otwarty Kraków.
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |