"Sekret Madeleine Collins": Pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami w Krakowie w ramach 13. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego zaprasza 12 czerwca o godz. 18:15 na specjalny pokaz filmu "Sekret Madeleine Collin"s - utkanego z iście hitchcockowskich motywów dramatu, ze znakomitą rolą Virginii Efiry.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem, Antoinem Barraudem.

Główna bohaterka filmu "Sekret Madeleine Collins" prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę, a we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Misterna układanka, tkana przez lata, zaczyna się jednak sypać.
"Sekret Madeleine Collins" to trzeci pełnometrażowy film Antoine’a Barrauda - twórcy nagradzanych krótkich metraży i producenta filmowego (m.in. "Madame Butterfly" w reżyserii Tsai Ming-Lianga). Barraud debiutował w 2012 roku filmem "Les Gouffres" z Natalie Boutefeu i Mathieu Amalrikiem w rolach głównych. Drugie dzieło reżysera - "Portrait of the Artist" z Bertrandem Bonello, Pascalem Greggorym i Jeanne Balibar - zostało zaprezentowane w 2015 roku na Festiwalu w Berlinie.

Reżyser o genezie filmu:

Wpadł mi do głowy pomysł na film o kobiecie, która wykorzystuje pracę zawodową, aby ukryć skomplikowane życie prywatne. Myślałem o dynamice, jaką to by wytworzyło. Kobieta, która cały czas jest w ruchu, ciągle podróżuje. To droga ucieczki. W kinie koncepcja mężczyzny wiodącego podwójne życie to dość powszechny motyw, jednak nie był on wykorzystywany w przypadku postaci kobiecych, Natychmiast pojawia się kwestia dzieci, jeśli jakieś są… Interesowało mnie, czy to możliwe, aby utrzymać ciążę w tajemnicy. Czy to prawdopodobne? Natychmiast podjąłem to wyzwanie, pisząc scenariusz, co nie byłoby żadnym tematem, gdyby główny bohater był mężczyzną.

Pełen program Przeglądu Nowego Kina Francuskiego: https://bit.ly/3t5AmhB

Zapraszamy również na platformę E-Kino Pod Baranami, gdzie można zobaczyć dwa inne filmy z udziałem Virginii Efiry: skandalizującą "Benedettę" i przewrotną tragikomedię "Żegnajcie, głupcy".

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.05.22, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Sekret Madeleine Collins, pokaz filmu, spotkanie z reżyserem, Kino Pod Baranami, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Oh-Seung Kwon
2
Sergio Castellitto
3
Joaquin del Paso
4
Emmanuel Carrere
5
Paolo Genovese
6
Dominik Graf
7
Jonas Carpignano
8
Yngvild Sve Flikke
9
Denes Nagy
10
Nabil Ayouch
1
Rowell Rainbow
2
Katarzyna Franus
3
Wolny Maja
4
Evaristo Bernardine
5
Mróz Remigiusz
6
Silvera Adam , Albertalli Becky
7
Sinicka Alicja
8
Meller Marcin
9
Whitehead Colson
10
Middleton Lia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia