Formacja The Raven Age wystąpi na jednym koncercie w Polsce!

W singlu “Parasite” promującym najnowszy album - “Blood Omen” The Raven Age komunikują, że świat się rozpada. Groźna wizja, ale przy wtórze muzyki Brytyjczyków nieuchronna apokalipsa może być całkiem przyjemna. Ich melodyjny, oparty o zamaszyste partie gitar groove/metalcore rozpiera energią, agresją, ale także kłującą w serce emocjonalnością. Czyż nie o to chodzi w metalu? Grupa zamelduje się w Krakowie 12 października.

O zespole The Raven Age

Zespołów grających metalcore mamy na pęczki, dlatego trudno jest wydestylować z nurtu składowe, które pomogą uzyskać własny styl. Na szczęście The Raven Age nigdy nie mają z tym problemu i dzielnie rekonstruują gatunek po swojemu już od 2009 roku - przeżyli więc jego szczytowe lata popularności oraz teraźniejszy renesans i w ogóle nie tracą wyrazistości. To bezprecedensowe numery, choć melodyjne, zaglądające do skarbca klasycznego metalu, bo George Harris i jego kompani doskonale rozumieją rolę wzniosłego hooku w piosence. Znajdziecie tu narowiste riffy, chwytliwość wdzierającą się do głowy, a do tego motoryczny groove czy smaczki wzięte z rocka alternatywnego, dzięki którym całość buja tak, że właściwie trudno w tej propozycji artystycznej o jakikolwiek słaby punkt. Te mocne z kolei uwydatniają się na koncertach, więc zapraszamy, byście przekonali się o tym na własne oczy i uszy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.05.23, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: The Raven Age, Kraków, koncert 2023
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Samuel Van Grinsven
2
Darren Aronofsky
3
Michael Shanks
4
Paolo Genovese
5
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
6
Guillaume Nicloux
7
Mike Flanagan
8
Mehdi Avaz
9
Zach Cregger
10
Paolo Cognetti
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Ildefonso Falcones
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Patrycja Pelica
9
Hanna Greń
10
Beatriz Serrano
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia