Książka dla dzieci "Oczarowania" Sandrine Kao już dostępna

Często zadajemy sobie pytania, nie znając na nie odpowiedzi. Zastanawiamy się, czy skoro wszystko wokół się zmienia, to my też; dlaczego nasionko, które wsadziliśmy do ziemi, nie rośnie; czy jeśli przez kilka dni nie wyjdziemy z domu, to całkowicie znikniemy… Z takich małych myśli niekiedy rodzą się pomysły… – na nas, na dalsze życie, na opowieść.

Ta poetycka książka otwiera nieoczywiste horyzonty wielu, wydawałoby się, prostych pytań, skłania do refleksji nad światem, nadzieją, przemijaniem. Mówi też o miłości do nas samych oraz o miłości do innych istot, a nade wszystko o tym, że małe zachwyty i małe wzruszenia stanowią wartość samą w sobie.

„Ten album nigdy by nie powstał, gdyby nie Valéria, redaktorka Grasset Jeunesse. To przypadek, że wydawnictwo przyjęło format komiksu: aby wysłać grafiki e-mailem, wygodnie było skompresować historię w jednym obrazie. Wyobraziłam więc sobie więc małą, bardzo prostą postać (króliczka, psa, świstaka?) skonfrontowaną z różnymi sytuacjami i ewoluującą wraz z rytmem pór roku. Chciałam, aby ten album był uporządkowany (inspirowany jest japońskimi grafikami), a teksty i ilustracje były ściśle powiązane. Istotne było też dla mnie, by książkę można było czytać na kilku poziomach: po prostu patrząc na ilustracje i śledząc działania oraz emocje postaci, móc dopowiedzieć sobie ich historie; albo czytać razem z tekstem, który nadaje wszystkiemu inny wymiar i odzwierciedla nasze codzienne życie“ – mówi Sandrine Kao. Jej subtelne, minimalistyczne ilustracje, jakkolwiek jest w nich nutka orientalnych wpływów, zachowują wymiar uniwersalny.

Książka posiada pięknie tłoczoną okładkę (jej autorką jest Alice Nussbaum), która – rezonując z treścią zawartych tu opowieści, scen, sytuacji – nawiązuje do cienkiej granicy między widzialnym a niewidzialnym.

Adresowane zarazem do młodszych i dorosłych osób, Oczarowania dają możliwość odkrycia w sobie wewnętrznych przestrzeni ciszy, spokoju, harmonii. Warto wziąć w dłonie ten album i zanurzyć się w urokliwych olśnieniach każdej strony.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.11.23, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Oczarowania, Sandrine Kao
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Dickinson
2
Baranovski
3
Mother Mother
4
Various Artists
5
Jennifer Lopez
6
Idles
7
Tomasz Makowiecki
8
John Surman
9
Arthur James
10
Paula Roma
1
Reem Kherici
2
Stéphan Castang
3
Ethan Coen
4
Han-min Kim
5
Martin Provost
6
Justine Triet
7
S.J. Clarkson
8
Reinaldo Marcus Green
9
Artur Żmijewski
10
Michael Mohan
1
Claire Castillon
2
Michael Sowa
3
Hector Kung
4
Claire Douglas
5
Anastazja Drabot
6
Małgorzata Niemtur
7
RuNyx
8
Weronika Wierzchowska
9
Aleksandra Muraszka
10
Marta Mrozińska
1
Katarzyna Minkowska
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Jarosław Murawski
9
Michaił Bułhakow
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia