"Człowiek bez przyszłości" Tomasza Duszyńskiego w księgarniach od 24 stycznia

Warszawa. Upalny sierpień 1939 roku. Koniec lata, powroty z wakacji i nerwowe oczekiwanie na to, co będzie dalej. Czy wybuchnie wojna? Oto pytanie, które zadają sobie – i jasnowidzowi Ossowieckiemu – wszyscy. W tym czasie na warszawskich śmietnikach odnajdywane są zmasakrowane zwłoki mężczyzn. Co łączy denatów? Co motywuje zabójcę? Zanim komisarz Wróbel znajdzie odpowiedzi na te pytania, wybucha wojna. Warszawa przez kolejne lata żyje w koszmarze terroru i oczekiwania na coś wielkiego.

W sierpniu 1944 roku echa sprawy sprzed pięciu lat powracają. Tym razem jednak wróg podbija stawkę. Komisarzowi Wróblowi przychodzi prowadzić śledztwo w ruinach umierającego miasta, a Stefan Ossowiecki próbuje przechytrzyć... własną śmierć.

Tomasz Duszyński pozwala nam poznać luksusy obrosłej legendą „Ziemiańskiej” i poczuć zapach bigosu w spelunie dla robotników. Odwiedzić teatry, w których występował Adolf Dymsza, i noclegownie dla bezdomnych. Przeżyć spotkanie z premierem i zwykły dzień z życia drobnego złodzieja.

Walka o wyjaśnienie sprawy tajemniczych morderstw, walka o przetrwanie swoje i bliskich, walka o wolność na tle pełnej kontrastów panoramy Warszawy tuż przed wojną i w jej trakcie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.12.2023, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Tomasz Duszyński, Człowiek bez przyszłości, SQN
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Tarja
2
Absolutely
3
Evanescence
4
Maisie Peters
5
Blindead23
6
Crown Lands
7
Black Label Society
8
Arlo Parks
9
Bring Me The Horizon
10
Bryan Ferry
1
Steven Spielberg
2
Gang Zhang
3
Mike Marzuk
4
Ben Gregor
5
Travis Knight
6
Karsten Kiilerich
7
Sarah Miro Fischer
8
Rafał Reyman Głombiowski
9
Sang-il Lee
10
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
1
Urszula Struzikowska-Marynicz
2
Justyna Mietlicka
3
Michał Keller
4
Anastasia Hronis
5
Joan Garriga
6
Marta Langowska
7
Mariana Enriquez
8
Cameron Sullivan
9
Sara Antczak
10
Bartosz Szczygielski
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia