Nowa odsłona „Kalkuta nocą” utorstwa Sw@dy oraz wokalem Niczos

Nowa wersja „Kalkuta nocą” to efekt współpracy duetu Sw@da i Niczos, którzy reinterpretują kultowy utwór zespołu 2 plus 1.


Produkcja muzyczna Sw@dy i wokal Niczos tworzą świeżą, indie-rockową odsłonę klasyki lat 80., wzbogaconą o elektroniczny sznyt, typowy dla ich dotychczasowej twórczości.

„Kalkuta nocą” autorstwa 2 plus 1 to utwór charakterystyczny dla polskiej nowej fali z początku lat 80. W czerwcu tego roku Sw@da i Niczos oddali hołd legendzie i przygotowali swoją wersję utworu specjalnie na koncert charytatywny Polskiej Fundacji Muzycznej w Ostródzie, zorganizowany, aby wesprzeć wokalistkę zespołu.

„Byłem przekonany, że wykonanie „Kalkuta nocą” na scenie będzie jednorazową akcją. Włożyliśmy w to całe serducho – w końcu robiliśmy to specjalnie dla Eli Dmoch, z której muzyką dorastaliśmy. Ostatecznie powstała zupełnie nowa wersja utworu, a efekt tak bardzo nam się spodobał, że postanowiliśmy podzielić się nim z szerszą publicznością. Mamy nadzieję, że będzie to także okazja, by młodsze pokolenia mogły poznać twórczość legendarnego zespołu 2 plus 1.”  – mówi Sw@da.

Nowa odsłona „Kalkuta nocą” to świeża interpretacja z zupełnie nową aranżacją i instrumentacją autorstwa Sw@dy oraz wokalem Niczos. Indie-rockowe brzmienie spotyka się tu z syntezatorowymi efektami i przestrzennymi chórkami, a całość dopełnia przyspieszone tempo wybijane na klasycznych automatach perkusyjnych. To nieoczywiste połączenie odsłania nową twarz duetu, kojarzonego dotąd przede wszystkim z mieszaniem podlaskiej muzyki folkowej z rapem i tanecznymi bitami.

Mimo stylistycznego zwrotu, nie sposób pomylić tego wykonania z nikim innym – to wciąż charakterystyczna fuzja nowoczesnej elektroniki, głębokiego wokalu i nieoczywistych inspiracji z różnych zakątków świata: od puszczy białowieskiej po brazylijskie przedmieścia. Tym razem punktem wyjścia staje się estetyka polskiego new wave’u lat 80., której Sw@da i Niczos nadali współczesne brzmienie i autorską energię.

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.09.25, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Nowa odsłona, Kalkuta nocą, Sw@da, Niczos
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dropkick Murphys
2
Robert Plant
3
Bob Dylan
4
Bioscope
5
Orbit Culture
6
Balu Brigada
7
Eunike Tanzil
8
Of Mice & Men
9
David Gilmour
10
OMD
1
Margherita Ferri
2
Michel Franco
3
Paul Feig
4
Eva Libertad
5
Lynne Ramsay
6
Agnieszka Holland
7
Sebastian Juszczyk
8
Wojciech Smarzowski
9
Bálint Dániel Sós
10
Michał Kwieciński
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia