Kasia Nova
Kochać
Data premiery: 19.04.24

Płyta „Kochać” ukazuje się w postaci LP, CD i w digitalu już 19 kwietnia.

Jest wspomnieniem polskich piosenek rozrywkowych z lat 50 tych i 60 tych z repertuaru takich artystów jak Piotr Szczepanik, Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Violetta Villas, Maria Koterbska, Alibabki, Marek Grechuta w nowych jazzujących aranżacjach. Na płycie znajdą się również utwory autorskie artystki. Znaczącym jest fakt, że nad muzyczną zawartością płyty czuwał Marek Gaszyński, zmarły rok temu zaprzyjaźniony z Kasią wybitny dziennikarz, wielki pasjonata muzyki i autor najpiękniejszych tekstów polskich piosenek w tym znanego wszystkim "Sen o Warszawie” i nowego "Czar Warszawy”, które znajdą się na tej płycie. Ta płyta jest wspaniałą okazją do posłuchania piosenek, które dla milionów ludzi są przypomnieniem wielu wspomnień i emocji. Podczas tej muzycznej podróży artystka pokazuje miłość, która jest piękna we wszystkich barwach. Nowe brzmienia kultowych piosenek i romantyczna atmosfera sprawią, że ten album na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

Kasia o płycie:

"Pomysł na album zrodził się, kiedy spotkałam się z moim producentem Pawłem Kozłowskim. Wiedziałam, że chcę dotknąć mojego ukochanego jazzu i w tym nurcie zrobić płytę. Na płycie znajduje się dwanaście piosenek, pełnych emocji i historii. Obok ośmiu wyjątkowych interpretacji klasyków z lat 50. i 60. na płycie znajdują się dwie moje autorskie piosenki – „Otul mnie” i „Shake it”, które opowiadają o rodzącym się uczuciu i towarzyszącym temu emocjom oraz dwie piosenki napisane specjalnie dla mnie; „Czar Warszawy” ( słowa Marek Gaszyński ,muz. Bogdan Hołownia) czyli piękne wyznanie miłości do miasta Warszawa oraz „Zamykam serce” opowieść o zamykaniu toksycznej relacji. Sięgnęłam po piosenki z tekstami ciekawymi i znanymi, ale i trudnymi, bolesnymi, bo w obecnym momencie swojego życia, z dzisiejszą dojrzałością i świadomością siebie na scenie wiem dokładnie o czym śpiewam. Dziesięć lat temu niektóre z tych piosenek były dla mnie zagadką, ale teraz, z głębszymi emocjami i zrozumieniem, docieram do ich istoty. Poznałam smak cierpienia, przeżyłam bolesne rozstania, zaznałam niespełnionej miłości, ale także doświadczyłam piękna bezwarunkowej, niezwykłej miłości, które nie oczekuje i nie wymaga, tylko jest. Kiedy rok temu składałam materiał na te płytę miałam zranione serce. Gdy nagrywałam w studio „Nie odchodź”, „Zamykam serce „ czy „Kochać” miałam głębokie przekonanie, że rozumiem, co robię. Te piosenki opisują złożoną dynamikę związków, gdzie miłość miesza się z nienawiścią, a przyjemność z cierpieniem. Samo życie"

Do tej pory ukazały się single; „Kochać”, „Sen o Warszawie”, „Kwiat jednej nocy”, „Otul mnie”.

Pierwszym singlem z płyty jest „Kochać”

"Aby zinterpretować taki utwór trzeba sięgnąć głęboko w siebie. Trzeba kochać i być kochanym. Trzeba też choć raz mieć złamane serce, a potem to serce umieć pozbierać w całość i znowu kochać.  Przeżyłam to wszystko i wierzę, że te emocje wyśpiewane nie pozwolą słuchaczom zapomnieć o tej piosence. Niech ten utwór będzie inspiracją, skłoni do przemyśleń i doda Wam sił.

Na drugi singiel wybrałam ponadczasowy utwór „Sen o Warszawie”. Jest mi on najbliższy z tych znajdujących się na płycie, gdyż tekst do niego stworzył zmarły rok temu Marek Gaszyński. Z Markiem byłam zaprzyjaźniona i bardzo związana emocjonalnie. Nie poznałam drugiej takiej osoby, która byłaby takim przewodnikiem po muzyce, wręcz chodzącą encyklopedią. Marek bardzo mi kibicował, wspierał radami, przychodził na moje koncerty, a przede wszystkim pomagał przy wyborze utworów na tę płytę. Nie mogło oczywiście zabraknąć na niej „Snu o Warszawie”. Nowa jazzująca wersja bardzo mu się spodobała. Uważam ten utwór za świetny kawałek do nowego zinterpretowania. Tak jak kiedyś Czesław Niemen zachwycał się Warszawą i jej nadwiślańskim świtem tak i ja pokochałam to miasto i jego uroki.  Warszawa stała się moim miastem, w którym spełniają się marzenia małe i duże. Mam nadzieje, że moja wersja tego utworu porwie kolejne serca nowego pokolenia odbiorców i przedłuży jego żywotność.  Marek byłby zachwycony.

Trzeci singiel to- „Kwiat jednej nocy”

Ta piosenka nawiązuje do wyjątkowej Nocy Świętojańskiej, podczas której zakwitał mityczny kwiat paproci a znalezienie go miało przynieść miłość, obfitość i powodzenie. Niech zatem ta piosenka przyniesie każdemu kto jej posłucha ogrom magii i szczęścia

„Otul mnie” to mój autorski utwór. To bardzo pozytywny kawałek. Napisałam go w stanie zauroczenia miłosnego. Chciałam opisać uczucie, jakie towarzyszy spotkaniu kogoś, kto potrafi otulić i sprawić, że świat staje się ciekawszy, piękniejszy, a życie nabiera nowego sensu. Wspaniale jest wzbudzić w drugim człowieku pragnienie zatrzymania tego stanu na zawsze. Wszyscy potrzebujemy mocy i energii dobrej miłości.  Myślę, że to co zaskoczy słuchaczy to teledysk do piosenki. Postanowiłam zrobić klip animowany z nietypowymi bohaterami, którzy z pewnością skradną Wasze serca.

Cały projekt jest bardzo wyjątkowy, gdyż tworzą go same kobiety. Na scenie oprócz mnie występują Klaudia Bliss- kontrabasistka, Anna Hajduk- Rynkowicz oraz Paulina Bulanda, które grają na instrumentach klawiszowych. Ta kobieca energia bardzo się podoba światu. Ekspresja, dynamika i kobieca siła witalna, to miły dla oka i ucha koktajl. Zapraszamy na koncerty! Na wiosnę 2024 startuje trasa koncertowa promująca płytę “Kochać”."

Tracklista:

1. Kochać

2. Kwiat jednej nocy

3. Nie odchodź

4. Shake it

5. Sen o Warszawie

6. Dni, których nie znamy

7. Otul mnie

8. Serduszko puka w rytmie cza cza

9. Przyjdzie na to czas

10.Czar Warszawy

11. Obok nas

12. Zamykam serce

Skład muzyków na płycie:

Wokal, chórki - Kasia Nova

Fortepian - Anna Hajduk- Rynkowicz

Kontrabas - Claudia Bliss

Perkusja - Kuba Kinsner

Gitara - Paweł Kozłowski

Gościnnie:

Kontrabas - Paweł Pańta (11)

Fortepian - Bogdan Hołownia( 11)

Skrzypce - Mateusz Smoczyński ( 2)

Trąbka - Rafał Dubicki( 3, 7, 8)

Flugelhorn - Robert Majewski(11)

Elektronicznie instrumenty klawiszowe - Sławomir Wesołowski (10)

Produkcja - Paweł Kozłowski

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 15.04.24 autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Kasia Nova, Kochać
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Grzegorz Dębowski
2
Mstyslav Chernov
3
Kaouther Ben Hania
4
Christian Petzold
5
Emily Atef
6
Nanni Moretti
7
Julien Hervé
8
Hae-yeong Lee
9
Ken Loach
10
Jan Jakub Kolski
1
Katarzyna Baraniecka
2
Marta Górnicka
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia