Bydgoscy Muzycy w Hołdzie Led Zeppelin

2 października 2011 roku o godzinie 18:30 rozpoczął się kolejny koncert z cyklu „Bydgoscy muzycy w hołdzie jakiejś wielkiej osobistości muzycznej”. W Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej mogliśmy tym razem posłuchać jak składany jest hołd Led Zeppelin. Zespołami, które nam się zaprezentowały były: Archandia, Sleever, Karuzela, Żuki oraz Mały Projekt.

Także i tym razem całość przygotowana została przez Marcina Degowskiego, a prowadzenia objął pan Zdzisław Pająk. Koncert rozpoczął się od ballady „The Rain Song” zagranej na trzy gitary. Po takim wprowadzeniu widownia została przygotowana na wieczór pełen dobrych wrażeń i wspaniałej muzyki.

Jako pierwszy wystąpił zespół Archandia, który zagrał: „Gallows Pole” oraz „Dyer Maker”. Młodzi muzycy mieli świetny kontakt z publicznością, a wokaliście udało się nawet namówić wszystkich, aby razem z nim śpiewali refren „Dyer Maker”.

Następnie zaprezentował się Mały Projekt. Projekt, jak sama nazwa wskazuje, utworzony przez „Małego” czyli Marcina Degowskiego – pomysłodawcę całego przedsięwzięcia. W ich interpretacji usłyszeliśmy takie przeboje jak: „Dancing Days” i „Living Loving Maid (She's Just a Woman)”. Jako ciekawostkę dodam, że w refrenach swojego głosu użyczał także Zdzisław Pająk, który śmiał się później, że wystarczy ściągnąć marynarkę, aby na scenie poczuć się jak gwiazda rocka. Ostre uderzenie rockowej muzyki nie pozwoliło nudzić się ani przez chwilę.

Jako trzeci na scenie pojawił się Sleever. Po zagraniu „Babe i'm gonna leave you” i „How many more times” publiczność zgotowała im owacje na stojąco. Szymon Rona, wokalista zespołu Sleever, zaśpiewał tak znakomicie, że wprawił słuchaczy w niemy zachwyt. Kolejny raz „Bydgoscy muzycy…” pokazali, że warto zainteresować się rodzimymi zespołami.

Następnie po raz drugi mieliśmy okazję wysłuchać zespołu Mały Projekt, tym razem jednak z innym perkusistą. „All my love” zostało zagrane bardzo dobrze, ale to kolejny utwór „Moby Dick” doprowadził ludzi do szaleństwa. Solo na perkusji w wykonaniu Piotra Biskupskiego było tak niesamowite, że ludzie ponownie wstali i długo bili brawo.

Karuzela zaprezentowała się jako następna. Prezentując takie utwory jak: „Black Dog” oraz „You Shook Me”. Wytworzony przez nich bluesowy klimat wspomagała przepiękna gra na harmonijce ustnej.

Na deser pozostawiono, znany z interpretacji twórczości The Beatles, niemłody już bydgoski zespół Żuki. W wielkim stylu zaprezentowali nam aż pięć utworów Led Zeppelin. Były to: walijska ballada „Bron-Yr-Aur”, „Thank you”, „Rock and roll”, „Whole lotta love” oraz chyba najbardziej znane „Stairway to heaven”. Znane i kochane Żuki zasłużyły nawet na bis.

Całe wydarzenie i tym razem okazało się sukcesem. Tym większym, że miejsca siedzące zostały wyprzedane na kilka dni przed koncertem. Na szczęście przed samą imprezą można jeszcze było zdobyć wejściówki. Daje to nadzieję na to, że warto inwestować w tego rodzaju imprezy. I może pora już pomyśleć o znalezieniu większej sali?

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 09.10.11 autor: eufrozyne)
Dział muzyka
Tagi: Bydgoscy muzycy w hołdzie, Led eppelin, APK, Marcin Degowski
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Grzegorz Dębowski
2
Mstyslav Chernov
3
Kaouther Ben Hania
4
Christian Petzold
5
Emily Atef
6
Nanni Moretti
7
Julien Hervé
8
Hae-yeong Lee
9
Ken Loach
10
Jan Jakub Kolski
1
Katarzyna Baraniecka
2
Marta Górnicka
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia