Sofie Sarenbrant
36 tydzień

Czy szwedzkie pochodzenia wystarczy aby pisać wciągające historie? Zdaje się że tak, bo kolejna szwedzka autorka kryminałów - Sofie Sarenbrant - debiutuje świetną powieścią "36 tydzień".

Historia od początku niestandardowa - ofiarą pada kobieta w zaawansowanej ciąży. Jej mąż - Tobbe, który poprzedniego wieczora doprowadził się do takiego stopnia upojenia alkoholowego, że niewiele pamięta, szaleje z niepokoju. W rozwikłaniu zagadki usiłuje pomóc policja, a na liście podejrzanych pierwszym z nich jest właśnie mąż Agnes. Zaginięciem kobiety interesują się media, a wkrótce ktoś trafia na zwłoki innej kobiety w ciąży. Sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana, a autorka powoli zagęszcza atmosferę, stawiając przed czytelnikiem wyzwanie nieprzespanej nocy.

Warto jednak zarwać noc bo postacie stworzone przez Sarenbrant różnią się od wszystkich, jakie do tej pory znaliśmy. Na szczęście nie musimy zżywać się z bohaterskim komisarzem, który metodycznie dąży do wyjaśnienia zbrodni - raz po raz popisując się paranormalnymi zdolnościami przewidywania przyszłości, itp.

Sarenbrant w centrum akcji postawiła męża Agnes, który choć przed zaginięciem żony nie należał do aniołków, a ich małżeństwo przeżywało kryzys, to w obliczu straty ukochanej osoby, miota się w swojej bezsilności, poczuciu winy i strachu. Jeśli dodać do tego niepokój przyjaciółki zaginionej - Johanny, zwyczajne działania policji, a także natarczywość dziennikarza żyjącego z takich historii to robi się całkiem prawdopodobna i wciągająca historia.

Warto sięgnąć po tę książkę bo wyróżnia się spośród wielu schematycznych historii. Świetnie stworzone postaci, pozwalają mieć nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli podziwiać warsztat autorki i jej łatwość kreowania fikcji jakby zdarzyła się naprawdę. Akcja utrzymana w tempie, z momentami zaskoczenia. Nieoczywiste motywy, brak podejrzanych, słowem rasowy kryminał.

Sofie Sarenbrant zadebiutowała z klasą. "36 tydzień" stanowić będzie miłą niespodziankę dla fanów Camilli Läckberg. Co ciekawe pomysł na "36 tydzień" zrodził się, gdy autorka, będąc w ciąży, spędzała wakacje właśnie w Brantevik. Aż strach pomyśleć, co przyjdzie jej do głowy, gdy zdarzy się jej rozwodzić albo komuś z jej bliskich przydarzy się wypadek samochodowy.

Książka "36 tydzień" ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

36 tydzień
Wydawnictwo:Czarna Owca
ISBN:978-83-7554-340-7
Liczba stron:296

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 15.08.12 autor: gaba)
Dział literatura
Tagi: Sofie Sarenbrant, 36 tydzień, recenzja, kryminał
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Killswitch Engage
3
Czesław Śpiewa
4
Happysad
5
Norah Jones
6
Madelkeine Peyroux
7
8
Brodka
9
Aurora
10
V/A
1
Denis Cote
2
Mikhael Hers
3
Andre Ovredal
4
Warwick Thornton
5
Paweł Pawlikowski
6
Harvey Fierstein
7
Emir Kusturica
8
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
9
Stefan Ruzowitzky
10
Wojciech Kasperski
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia