Maciej Kmiołek, Adam Kmiołek
Biały Orzeł. Wielka draka w stolicy 1

NOWE ORŁY. Wszyscy, którzy myśleli, że zbiorcze wydanie trylogii Biały Orzeł. Pierwszy lot jest dobrym momentem na przerwę w produkowaniu komiksów z polskim superbohaterem w roli głównej są w dużym błędzie. Adam i Maciej Kmiołkowie nie zwalniają tempa i ruszyli z nową, dwuczęściową serią zatytułowaną Wielka draka w stolicy. Dodatkowo pierwszy zeszyt wydawnictwo Wizuale przygotowało w dwóch wariantach, które są jawnym uśmiechem w stronę skrupulatnych kolekcjonerów. Biały Orzeł – gdyby komuś umknęły wydarzenia ostatnich miesięcy – stał się już rozpoznawalną marką i zarówno w zakresie formy, jak i treści nie traci poziomu.

Wszystkie dystrybucyjno-organizacyjne kwestie twórcy spełniają rewelacyjnie, co jednak z treścią? Fabularnie komiks nie prezentuje się bardziej skomplikowanie od poprzednich i wciąż toczy się od pojedynku do pojedynku z licznymi telewizyjnymi relacjami. W pierwszej części Wielkiej draki… opowieść otwiera ponadto intrygujący wstęp „mitologiczny”, który – jak należy sądzić – posłuży do zbudowania wielopoziomowej narracji. Album ma również więcej fajerwerków w postaci świetnych pejzaży z oblężonym przez monstrum mostem Poniatowskiego, czy chociażby grafiki z Orłem na „rozkładówce”. Pierwsza część Wielkiej draki… powołuje też do życia kilku tak oryginalnych bohaterów, że każdy z nich stać się może osią odrębnych historii (i niewykluczone, że tak właśnie się stanie). Obywatel czy dość kontrowersyjnie przedstawiona Syrena to rzeczywiście materiały na świetne opowieści. Co ciekawe, jako dodatek dołączono prace konkursowe obrazujące potencjalnych wrogów Orła, wśród których na przykład Towarzysz wprost musi znaleźć się w uniwersum arcyłotrów. I to dla tych wszystkich portretów nowych i (wkrótce) kluczowych postaci – co wcale nie znaczy, że pozostałe kwestie są „nieczytalne” – warto ten komiks mieć. I jeszcze dla świetnych scen walk.

Biały Orzeł. Wielka draka w stolicy 1
Scenariusz: Maciej Kmiołek
Tusz i szkic: Adam Kmiołek
Wydanie: luty 2013 r.
Wydawca: Wizuale

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 28.03.13 autor: xaoo-pl)
Dział literatura
Tagi: komiks, wizuale, Adam Kmiołek, Maciej Kmiołek, Biały Orzeł
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miuosh
2
Halsey
3
Kesha
4
Various Artists
5
Gomez Selena
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
1
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
2
William Eubank
3
Małgorzata Imielska
4
Rupert Goold
5
John Chester
6
Władysław Pasikowski
7
Alice Winocour
8
Elia Suleiman
9
Nora Fingscheidt
10
Jay Roach
1
Sinicka Alicja
2
Sekielski Tomasz
3
Barry Jessica
4
Black Holly
5
Morris Heather
6
Moyes Jojo
7
Hansen Andres
8
Coben Harlan
9
Pilipiuk Andrzej
10
Kepnes Caroline
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia