Maciej Kmiołek, Adam Kmiołek
Biały Orzeł. Wielka draka w stolicy 1

NOWE ORŁY. Wszyscy, którzy myśleli, że zbiorcze wydanie trylogii Biały Orzeł. Pierwszy lot jest dobrym momentem na przerwę w produkowaniu komiksów z polskim superbohaterem w roli głównej są w dużym błędzie. Adam i Maciej Kmiołkowie nie zwalniają tempa i ruszyli z nową, dwuczęściową serią zatytułowaną Wielka draka w stolicy. Dodatkowo pierwszy zeszyt wydawnictwo Wizuale przygotowało w dwóch wariantach, które są jawnym uśmiechem w stronę skrupulatnych kolekcjonerów. Biały Orzeł – gdyby komuś umknęły wydarzenia ostatnich miesięcy – stał się już rozpoznawalną marką i zarówno w zakresie formy, jak i treści nie traci poziomu.

Wszystkie dystrybucyjno-organizacyjne kwestie twórcy spełniają rewelacyjnie, co jednak z treścią? Fabularnie komiks nie prezentuje się bardziej skomplikowanie od poprzednich i wciąż toczy się od pojedynku do pojedynku z licznymi telewizyjnymi relacjami. W pierwszej części Wielkiej draki… opowieść otwiera ponadto intrygujący wstęp „mitologiczny”, który – jak należy sądzić – posłuży do zbudowania wielopoziomowej narracji. Album ma również więcej fajerwerków w postaci świetnych pejzaży z oblężonym przez monstrum mostem Poniatowskiego, czy chociażby grafiki z Orłem na „rozkładówce”. Pierwsza część Wielkiej draki… powołuje też do życia kilku tak oryginalnych bohaterów, że każdy z nich stać się może osią odrębnych historii (i niewykluczone, że tak właśnie się stanie). Obywatel czy dość kontrowersyjnie przedstawiona Syrena to rzeczywiście materiały na świetne opowieści. Co ciekawe, jako dodatek dołączono prace konkursowe obrazujące potencjalnych wrogów Orła, wśród których na przykład Towarzysz wprost musi znaleźć się w uniwersum arcyłotrów. I to dla tych wszystkich portretów nowych i (wkrótce) kluczowych postaci – co wcale nie znaczy, że pozostałe kwestie są „nieczytalne” – warto ten komiks mieć. I jeszcze dla świetnych scen walk.

Biały Orzeł. Wielka draka w stolicy 1
Scenariusz: Maciej Kmiołek
Tusz i szkic: Adam Kmiołek
Wydanie: luty 2013 r.
Wydawca: Wizuale

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 28.03.13 autor: xaoo-pl)
Dział literatura
Tagi: komiks, wizuale, Adam Kmiołek, Maciej Kmiołek, Biały Orzeł
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gojira
2
Kruk, Cugowski Wojtek
3
Czesław Śpiewa
4
Happysad
5
Norah Jones
6
Madelkeine Peyroux
7
Brodka
8
9
Aurora
10
V/A
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Mel Gibson
10
Maciej Pieprzyca
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia