Robert Janowski
Muzyka mojego życia

Roberta Janowskiego zna i kocha cała Polska. Szerokiej publiczności jest znany przede wszystkim, jako prowadzący popularny program rozrywkowy „Jaka to melodia?” Tym razem swoim sympatykom daje się poznać, jako redaktor i dziennikarz. Oto na rynku wydawniczym pojawiła się publikacja pt. „Muzyka mojego życia. Moje rozmowy z gwiazdami, które podziwiam, o muzyce, którą kocham.” Jak wskazuje już sam tytuł, jest to zapis wywiadów, które przeprowadził Janowski. Było ich dokładnie dwadzieścia cztery, a grono rozmówców to same wybitne osobowości jak np. Ewa Bem, Robert Gawliński, Natalia Kukulska, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska czy Stanisław Sojka. Perfekcyjnie wybrane, prawda? Same perełki polskiej estrady i twórcy największych przebojów.

Dociekliwy, ale i wyrozumiały-właśnie taki obraz Roberta Janowskiego rodzi się z tej książki. Po za tym niezwykle skromy człowiek, który podkreśla, że ta książka powstała dzięki gościom, których zaprosił do rozmowy, ale i z szacunku dla tych osób. Każdy wywiad to osobna historia. Każdy artysta ukazuje się w tej książce z zupełnie innej strony, często wcześniej nieznanej. Robert Janowski zadawanymi pytaniami skłania rozmówców do wspomnień i spojrzenia w przeszłość. Dzięki temu dowiadujemy się m.in. tego czy Janusz Panasewicz kiedykolwiek chciał zrezygnować z grania, albo jakie piosenki kochała w swoim dzieciństwie Alicja Majewska? Jednak książka ta to nie tylko suche fakty. To przede wszystkim emocje, które wylewają się z każdej strony. Tylko dzięki Robertowi Janowskiemu możemy dowiedzieć się np. o tym, co wzrusza Jacka Cygana, albo gdzie swoich inspiracji szuka Sebastian Karpiel-Bułecka?

Bardzo intrygująca, ale i łatwa w odbiorze. Tę publikację chłonie się całym sobą, bowiem któż z nas nie chciałby odkrywać, chociaż niewielkiej części tajemnic prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej? Gwarantuje Wam, że to, co przeczytacie w „Muzyce mojego życia” nie odnajdziecie na żadnym portalu plotkarskim. Ponadto publikacja ma nad tego typu portalami znaczącą przewagę, bowiem mamy pewność, że zapisane w niej słowa są prawdą i pochodzą z ust osób bezpośrednio zainteresowanych. Książka godna polecenia i nie tylko fanom muzyki. Każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. Dla jednych to będzie źródło inspiracji, dla innych zaspokojenie ciekawości, jednym zdaniem: dla każdego coś miłego. Poza tym, ten zbiór wywiadów, jest idealnym pomysłem na prezent. Wydany w sztywnej oprawie, opatrzony licznymi fotografiami-naprawdę robi bardzo dobre wrażenie.


Joanna Ulanowicz
(joanna.ulanowicz@irka.com.pl)

Robert Janowski, Muzyka mojego życia, Wydawnictwo Agora.

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 28.05.16 autor: asia_0506)
Dział literatura
Tagi: wywiady, muzyka, gwiazdy, Jaka To Melodia?
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia