Robert Janowski
Muzyka mojego życia

Roberta Janowskiego zna i kocha cała Polska. Szerokiej publiczności jest znany przede wszystkim, jako prowadzący popularny program rozrywkowy „Jaka to melodia?” Tym razem swoim sympatykom daje się poznać, jako redaktor i dziennikarz. Oto na rynku wydawniczym pojawiła się publikacja pt. „Muzyka mojego życia. Moje rozmowy z gwiazdami, które podziwiam, o muzyce, którą kocham.” Jak wskazuje już sam tytuł, jest to zapis wywiadów, które przeprowadził Janowski. Było ich dokładnie dwadzieścia cztery, a grono rozmówców to same wybitne osobowości jak np. Ewa Bem, Robert Gawliński, Natalia Kukulska, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska czy Stanisław Sojka. Perfekcyjnie wybrane, prawda? Same perełki polskiej estrady i twórcy największych przebojów.

Dociekliwy, ale i wyrozumiały-właśnie taki obraz Roberta Janowskiego rodzi się z tej książki. Po za tym niezwykle skromy człowiek, który podkreśla, że ta książka powstała dzięki gościom, których zaprosił do rozmowy, ale i z szacunku dla tych osób. Każdy wywiad to osobna historia. Każdy artysta ukazuje się w tej książce z zupełnie innej strony, często wcześniej nieznanej. Robert Janowski zadawanymi pytaniami skłania rozmówców do wspomnień i spojrzenia w przeszłość. Dzięki temu dowiadujemy się m.in. tego czy Janusz Panasewicz kiedykolwiek chciał zrezygnować z grania, albo jakie piosenki kochała w swoim dzieciństwie Alicja Majewska? Jednak książka ta to nie tylko suche fakty. To przede wszystkim emocje, które wylewają się z każdej strony. Tylko dzięki Robertowi Janowskiemu możemy dowiedzieć się np. o tym, co wzrusza Jacka Cygana, albo gdzie swoich inspiracji szuka Sebastian Karpiel-Bułecka?

Bardzo intrygująca, ale i łatwa w odbiorze. Tę publikację chłonie się całym sobą, bowiem któż z nas nie chciałby odkrywać, chociaż niewielkiej części tajemnic prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej? Gwarantuje Wam, że to, co przeczytacie w „Muzyce mojego życia” nie odnajdziecie na żadnym portalu plotkarskim. Ponadto publikacja ma nad tego typu portalami znaczącą przewagę, bowiem mamy pewność, że zapisane w niej słowa są prawdą i pochodzą z ust osób bezpośrednio zainteresowanych. Książka godna polecenia i nie tylko fanom muzyki. Każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. Dla jednych to będzie źródło inspiracji, dla innych zaspokojenie ciekawości, jednym zdaniem: dla każdego coś miłego. Poza tym, ten zbiór wywiadów, jest idealnym pomysłem na prezent. Wydany w sztywnej oprawie, opatrzony licznymi fotografiami-naprawdę robi bardzo dobre wrażenie.


Joanna Ulanowicz
(joanna.ulanowicz@irka.com.pl)

Robert Janowski, Muzyka mojego życia, Wydawnictwo Agora.

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 28.05.16 autor: asia_0506)
Dział literatura
Tagi: wywiady, muzyka, gwiazdy, Jaka To Melodia?
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Mel Gibson
10
Maciej Pieprzyca
1
wg Jarosława Iwaszkiewicza
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia