Pablopavo i Ludziki
10 piosenek

Po debiutanckim "Telehonie", przyszła kolej na sprawdzenie czy pierwsza płyta, doskonale przyjęta przez recenzentów i fanów to był tylko przypadek. Sprawdzamy to po niecałych dwóch latach. Nowy materiał brzmi równie znakomicie jak debiut.

Na płycie zatytułowanej "10 piosenek", znajdziemy 12 utworów. Imponujące instrumentarium sprawia że jest ciekawie i stylistycznie różnorodnie: usłyszymy gitary, akordeon, skrzypce, instrumenty dęte z klarnetem włącznie. Żywe bębny wspiera automat perkusyjny. Rozpiętość brzmień dała duże pole manewru dla zabaw stylistykami i tak oprócz bujanych rytmów jamajskich znajdujemy także nawiązania do innych gatunków, np do romantycznego popu lat 80-tych (piosenka "Złoto" z gościnnym wokalnym udziałem Mariki) czy prog-rockowch brzmień ("Iście Iście").

Teksty na płycie (jak na artystę z doświadczeniem literackim przystało) są rewelacyjne. To nieczęste na rodzimej scenie muzycznej, warto więc o tym wspomnieć . Zabawne, błyskotliwe , czasem liryczne historie wydobywające się z głośników, przenoszą słuchacza w świat autora opowieści. Talentu literackiego Pablopavo na pewno nie brakuje - polecam tę płytę choćby dla przykładu, że po polsku też można pisać dobre teksty.

Pablopavo dołączając do towarzystwa rodzimych raperów - poetów postawił wysoko poprzeczkę. Nową płytą nie pozostawia złudzeń, że jest na właściwym miejscu. I choć artysta czerpie głównie z reggae i dubu to "10 piosenek" powinno znaleźć się na obowiązkowej liście płyt fanów hip-hopu.

10 Piosenek, Pablopavo i Ludziki
Karrot Komando, marzec 2011

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 14.04.11 autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Pablopavo i Ludziki, reggae, dub
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
V/A
2
Popek, MaroMaro
3
Hollywood Vampires
4
The Raconteurs
5
KAT
6
donGURALesko
7
Hans Solo
8
Bitamina
9
Soundgarden
10
Soundtrack
1
Lars Kraume
2
Jaime Rosales
3
Lars Klevberg
4
Lars Klevberg
5
Tate Taylor
6
Trevor Nunn
7
Dexter Fletcher
8
Luc Besson
9
Bartosz Konopka
10
Benedikt Erlingsson
1
Terence Frisby
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia