Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: "Lighthouse"

16 grudnia o godz. 19:30 Multikino pokaże głośny tytuł „Lighthouse”. Nowe dzieło Roberta Eggersa – reżysera zaskakującego horroru „Czarownica. Bajka ludowa z nowej Anglii” („The Witch”). Film świetnie przyjęto m. in. na festiwalach w Cannes i Toronto, ostatnio wiele emocji wzbudził także na wrocławskim American Film Festival.

O ile „The Witch” można uznać za film z nurtu „dark feminine”, o tyle „Lighthouse” eksploruje ciemne instynkty męskości. Myśl o filmie, którego miejscem akcji będzie latarnia pojawiła się w głowie Eggersa na długo przed napisaniem scenariusza. Zainspirowała go tragiczna historia z 1801 roku: dwóch Walijczyków, obaj o imieniu Thomas, utknęło w latarni morskiej podczas niewiarygodnego sztormu. Starszy Thomas zginął w wypadku, co doprowadziło młodszego do szaleństwa  – bał się, że zostanie uznany winnym tragedii. – To nie jest ta historia – mówi Eggers – Ale ta opowieść rzeczywiście była inspiracją.

Pierwotny pomysł na film zaczął ewoluować i z małej, klimatycznej opowiastki stał się opowieścią –pełną tajemniczej atmosfery, mitologicznych odniesień i sił nadprzyrodzonych, które stały się tłem dla pojedynku bohaterów. Latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się nie tylko z gigantycznymi siłami natury i sobą nawzajem; stają także twarzą w twarz ze swoimi najgorszymi cechami i z własną przeszłością – uwodzeni tajemniczą mocą światła latarni stopniowo osuwają się w szaleństwo.

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.12.19, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miuosh
2
Halsey
3
Kesha
4
Various Artists
5
Gomez Selena
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
1
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
2
William Eubank
3
Małgorzata Imielska
4
Rupert Goold
5
John Chester
6
Władysław Pasikowski
7
Alice Winocour
8
Elia Suleiman
9
Nora Fingscheidt
10
Jay Roach
1
Sinicka Alicja
2
Sekielski Tomasz
3
Barry Jessica
4
Black Holly
5
Morris Heather
6
Moyes Jojo
7
Hansen Andres
8
Coben Harlan
9
Pilipiuk Andrzej
10
Kepnes Caroline
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia